Branża klubowa idzie na rękę narodowcom. Powstała lista klubów i festiwali wspierających Strajk Kobiet

Na facebook’owej stronie Elektrowkręta pojawiła się odpowiedź na stworzoną przez narodowców listę marek i firm, które wsparły Strajk Kobiet.

emuze.me

W ciągu ostatniego miesiąca krajowa scena polityczna żyła nie tylko pandemią, ale również Strajkami Kobiet. Co prawda od największych manifestacji minęło już kilka tygodni, ale temat praw kobiet wciąż jest przedmiotem wielu – nierzadko burzliwych – dyskusji.

Wiele firm i marek wyraziło wsparcie dla idei protestowania przeciwko planom obecnego rządu wobec kobiet. Nie spodobało się to środowiskom narodowym, które postanowiły opublikować w sieci (konkretnie na stronie narodowcy.net) listę podmiotów, które wsparły Strajk Kobiet. Wszystko to zapewne w celu wskazania, “kogo prawdziwy Polak bojkotować powinien”. Na liście nie brakuje firm z różnych sektorów gospodarki, dlatego jeśli ktoś nie wie, jakie produkty warto (lub niewarto, zależnie od poglądów) kupować, a chciałby wiedzieć, to odsyłamy pod ten link.

emuze.me

Gdzie (nie) chodzić na imprezy?

Na tę swoistą “listę zakupową” postanowił odpowiedzieć facebook’owy fanpage Elektrowkręta, obracający się głównie w klimatach house i techno. Na łamach tej strony pojawiła się bowiem lista klubów i organizacji tworzących branżę klubową, które wsparły trwające po dziś dzień manifestacje.

Po tym się nie pozbierają…

Na liście przeważają festiwale, kluby, kolektywy oraz media mocno siedzące w szeroko pojętym undergroundzie. Nie jest bowiem tajemnicą, że scena techno jest bardzo zaangażowana w strajki, aktywnie je wspierając. Czy tak mocne zadeklarowanie się w temacie polityki wpłynie negatywnie na frekwencję imprez organizowanych przez osoby utożsamiające się z czerwoną błyskawicą? Przekonamy się o tym za jakiś czas – na odpowiedź na to pytanie czekają również twórcy listy, z przekąsem komentując ewentualny bojkot ze strony klubowiczów.

emuze.me

Pamiętajcie, żeby zastanowić się dwa razy zanim pójdziecie na zorganizowaną przez nich imprezę (kiedy takie wrócą, a wrócą – jeszcze trochę cierpliwości).

Zastanawiamy się jak wyjątkowo zjednoczona w tej kwestii scena podniesie się po takim ciosie.

Elektrowkręta

foto: Jakub Szafrański

emuze.me

Total
9
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?