“Listen To Your Heart” w nowej odsłonie. Alle Farben remiksuje hit zespołu Roxette

Są takie zespoły których hity nigdy się nie starzeją. Roxette bez wątpienia jest jednym z nich. Ich wielki przebój doczekał się nowej wersji.

PDC

Nowe wersje hitów z lat 80. od lat cieszą się mniejszym i większym pochodzeniem. Niedawno na naszych łamach pisaliśmy o klubowych przeróbkach utworów Icehouse i Laury Branigan. Teraz swoje 3 grosze postanowił dorzucić Alle Farben, remiksując utwór grupy Roxette.

Międzynarodowy hit

“Listen To Your Heart” został wydany 27 września 1988 roku jako drugi singiel z płyty “Look Sharp”. Muzykę i słowa do utworu skomponowali Per Gessle oraz Mats Persson – gitarzysta macierzystego zespołu Pera o nazwie Gyllene Tider. Z miejsca stał się on wielkim hitem w Szwecji. Międzynarodową popularność zdobył w kolejnym roku zdobywając wysokie pozycje na listach przebojów w Australii, Niemczech, Holandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, oraz pierwsze miejsca na listach w Kanadzie i Polsce (utwór był 4 razy na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego). Jest to również drugi z czterech numerów jeden zespołu Roxette na liście Billboard Hot 100. Pozostałe numery jeden to “The Look”, “It Must Have Been Love” i “Joyride”. Teledysk do “Listen To Your Heart” został nakręcony podczas koncertu Roxette w ruinach zamku Borgholm.

emuze.me

W 1995 roku zespół nagrał hiszpańskojęzyczną wersję utworu “Habla el corazón” umieszczoną na składance Baladas En Español.

Coverów nie brakowało

Sztandarowy przebój Roxette doczekał się kilku coverów. Klubowe wersje na przestrzeni lat zaprezentowali m.in Polski duet Hyperavers, Alex C. feat Y-Ass i The Prophet. Najbardziej znana taneczna wersja to ta od belgijskiej grupy DHT, wydana w 2003 roku największą popularność zdobyła dwa lata później. Stała się ona przebojem między innymi w Wielkiej Brytanii, Australii, Norwegii czy USA. Jej remiksy stworzyli m.in Uniting Nations, Hixxy, DJ Manian czy Rob Mayth, prócz tanecznych remiksów pojawiła się też akustyczna aranżacja.

PDC

“Listen To Your Heart” został również wykorzystany w serialu “Glee”. Wspomniany już Alex C nagrał cover z Berlińską Orkiestrą Symfoniczną w ramach projektu “Classical 90s Dance”. W 2003 roku Kasia Kowalska nagrała polską wersję hitu Roxette zatytułowaną “Widzę Twoją Twarz” która zdobyła sporą popularność w polskich stacjach radiowych.

W 1997 roku euro rapową wersję tego utworu zaprezentował szwedzki wokalista i raper Peter Thelenius znany jako Petrus, lider popularnego w latach 90. i 00. zespołu Basic Element.

Z okazji trzydziestopięciolecia

Autorem nowego remiksu jest Alle Farben. Jego interpretacja została wydana z okazji 35-lecia wydania oryginalnej wersji singla oraz płyty “Look Sharp”. Jest to kolejny remiks utworu Roxette. który ukazał się w ostatnim czasie. Rok temu dużą popularnością w rozgłośniach radiowych cieszył się remiks utworu “Fading Like a Flower” autorstwa Galantis. Promował on kilkuczęściowe wydawnictwo “ROX RMX” z remiksami największych hitów zespołu.

Alle Farben i odświeżenia

Na przestrzeni lat Alle Farben odświeżył już takie hity jak “Need To Feel Loved” czy “Summer Jam”. Największą popularność przyniosło mu jednak przedstawienie w nowej formie wielkiego hitu grupy Reamonn zatytułowanego “Supergirl”. Singiel ten 8 lat temu podbił listy przebojów w wielu krajach, także w Polsce.

Teraz jednak skupmy się na nowej wersji “Listen To Your Heart”, która naprawdę przypadła do gustu Perowi Gessle, jednemu z twórców tego utworu.

emuze.me

Masz ochotę na świetny remiks Roxette? Alle Farben wykonał niesamowitą pracę, tworząc naprawdę fajny klimat i zaraźliwy rytm. Zniewalające! Dziękuję.

Per Gessle, twórca “Listen To Your Heart”

Czy ma rację? Przekonajcie się sami.

emuze.me

PDC

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?