kontakt

Pod względem koncertów, 2020 rok był prawdopodobnie najgorszym rokiem w historii branży. Pandemia odcisnęła bardzo mocno swoje piętno i skutki tego będziemy odczuwać jeszcze zapewne latami. Wszyscy z nadzieją spoglądaliśmy na 2021 rok, który po prostu nie mógł być gorszy od poprzedniego. Światełkiem w tunelu okazały się szczepionki, które obecnie są szeroko dostępne, z czego korzysta coraz więcej państw. Tym samym otworzyła się szansa na pierwsze poważne koncerty jeszcze w tym sezonie letnim. Niestety, większość dużych marek znowu przenosi swoje eventy na przyszły rok. Na polskim podwórku jest to chociażby Opener Festival, prawdopodobnie to samo spotka kołobrzeski Sunrise Festival.

2022… najlepszy rok w historii?

Bardzo ciekawe statystyki przynosi nam jeden z gigantów branży koncertowej, czyli LiveNation. Jak się dowiadujemy, firma ta zarezerwowała już dwukrotnie więcej koncertów na 2022 rok niż w 2019 roku.

Prezes i dyrektor generalny Live Nation, Michael Rapino, niedawno podzielił się wynikami finansowymi firmy za pierwszy kwartał 2021 roku. Całą sprawę skomentował następująco.

Na całym świecie ludzie ponownie pokazują potrzebę wyjścia i spotkań towarzyskich, co wzmacnia nasze oczekiwanie, że powrót na koncerty będzie logicznym postępem, ponieważ szczepionki są łatwo dostępne dla każdego, kto chce je otrzymać. Ma to już powoli miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie z ufnością planujemy ponowne otwarcia, szczególnie na koncertach plenerowych, i spodziewamy się, że wiele innych naszych głównych rynków wystartuje tego lata.

Potwierdził również duże trasy koncertowe na 2022 rok.

Już widzimy potwierdzone daty głównych tras koncertowych w 2022 r., które wzrosną dwukrotnie w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią, w 2019r. Wielu z tych artystów będzie odbywać trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych, Europie, a często w Azji lub Ameryce Łacińskiej – przygotowując nas na silny, wieloletni okres wzrostu.

Michael Rapino

Wypowiedź prezesa jest bardzo optymistyczna, trzeba przyznać, że wlewa mnóstwo nadziei do naszych serc na świetny sezon imprezowy w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że wówczas całkowicie wolnego od wirusa.

kontakt