LIZOT najwidoczniej nie ma wstydu i wydaje kawałek łudząco podobny do “Do It To It” ACRAZE’a

Niemiecki duet LIZOT wydał niedawno nowy singiel, który bardzo mocno przypomina tech house’owy hit ACRAZE’a.

PDC

Ostatnie miesiące miały chyba niekwestionowanego faworyta, jeśli chodzi o tech house’owy przebój. “Do It To It” amerykańskiego producenta o pseudonimie ACRAZE szturmem wbiło się na festiwale, do klubów, a nawet do rozgłośni radiowych. Innymi słowy – dotychczas niezbyt szeroko znany twórca wysmażył międzynarodowy hit, który w ostatnich dniach zremiksowal nawet sam Tiësto.

Tak już bywa w muzyce, że jeśli jakiś utwór bądź styl muzyczny osiąga sukces, to nagle pojawia się wielu naśladowców. Cel jest prosty – podpięcie się pod hype train będącego obecnie na topie trendu, co ma w efekcie spowodować większą popularność i pieniądze. “Inspiracje” bywają różnego typu, od delikatnych po naprawdę spore. W tej sytuacji dostajemy jednak coś zbyt oczywistego.

emuze.me

Mocny gracz zza Odry

LIZOT to niemiecki duet, który zdobył popularność głównie za sprawą boomu na slap house. Możecie ich znać chociażby z popularnego w polskich radiostacjach utworu “Weekend”, który ukazał się w 2020 roku.

Formacja najwyraźniej w ostatnim czasie chce coś zmienić w swoim brzmieniu – a dowodem na to jest chociażby nowa wersja “Daddy Cool”, klasyka zespołu Boney M.

PDC

Tech house’owy vibe najwyraźniej spodobał się Niemcom, którzy postanowili pójść w to brzmienie jeszcze bardziej. I w ten sposób powstał najnowszy ich singiel, zatytułowany “What They Want“, który – delikatnie mówiąc – mocno przypomina nam wspomniane na samym początku “Do It To It”.

Gdzieś już to słyszeliśmy…

Na social mediach formacji jeden z fanów zasugerował podobieństwo do przeboju ACRAZE’a. Odpowiedz Niemców była dość krótka.

Fan: Kocham to, ale jest to zbyt podobne do “Do It To It”
LIZOT: Co to jest “Do It To It”?

Powiedzmy sobie wprost – dziećmi nie jesteśmy i w to, że Max i Patrick nie słyszeli “Do It To It”, nie uwierzymy! Szczególnie, że kawałek na Spotify wykręcił już niemal 300 milionów streamów, a jeden z członków LIZOT łączy swój projekt z pracą w niemieckim oddziale Sony Music 😉

Niemniej ocenę tego, jak duże jest podobieństwo między tymi dwoma utworami, zostawiamy Wam.

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?