Porter Robinson i Madeon ze złotą płytą za singiel “Shelter”

Niezwykle pamiętne “Shelter”, za które odpowiedzialni są dwaj geniusze EDM – Madeon oraz Porter Robinson, pokryło się właśnie złotem.

kalendarz

Sporym wydarzeniem w branży EDM było połączenie sił dwóch geniuszy muzyki elektronicznej – Porter Robinson oraz Madeon w wakacje 2016 roku zaprezentowali bowiem “Shelter“. Długo wyczekiwany przez wielu collab doczekał się nawet imponującego teledysku w stylu anime, gdzie przedstawiono krótką ale jakże emocjonującą historię.

Fani muzyki elektronicznej nie zapomnieli o tej kompozycji, dzięki czemu wciąż możemy znaleźć ją na playliście niejednego użytkownika. W serwisie Spotify francusko-amerykańska kolaboracja ma na ten moment niemal 130 milionów odtworzeń, czyniąc “Shelter” najpopularniejszym numerem w karierze obu artystów. Z kolei w serwisie YouTube oficjalne audio oraz wideoklip zanotowały w sumie niemal 100 milionów wyświetleń.

kalendarz

“Shelter” obsypane złotem

Wspominamy o tym nie bez kozery – bowiem te liczby pokazują, że najnowsze osiągnięcie duetu nie wzięło się znikąd. Chodzi tu o – jak już wyjaśniliśmy w tytule – osiągnięcie przez ten release statusu złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. O tym wyjątkowym osiągnięciu na swoim Insta Story poinformował opinię publiczną Madeon.

kalendarz

Pół miliona kopii

Pokrycie się złotem przez “Shelter” oznacza, że utwór sprzedał się w liczbie minimum 500 tysięcy kopii. Nagroda przyznana przez Recording Industry Association of America (RIAA) to kolejny dowód na to, jaką popularnością cieszy się wydany niecałe 4 lata temu numer.

To co – teraz platyna? Takie utwory zasługują jak mało który!

sunrise

kalendarz

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?