kontakt

Nasi południowi sąsiedzi w 2011 roku doczekali się naprawdę mocnej EDMowej marki. Koncept o nazwie Magnetic rok później przełożył się na pierwszy festiwal. Jak zaczynać to z grubej rury – takie podejście mieli organizatorzy, dlatego na pierwszej edycji wystąpili Hardwell, Dada Life, Bassjackers, Swanky Tunes, Bingo Players czy Dimitri Vegas & Like Mike.

W kolejnych latach lineup imponował nie mniej – wszak Showtek, Steve Aoki, Afrojack, Martin Garrix, Axwell /\ Ingrosso, Tiesto, Don Diablo, The Chainsmokers czy W&W to nazwiska pierwszorzędne. Przełożyło się to na dużą popularność imprezy za granicą – w tym także w Polsce.

Kolejny event odwołany

W tym roku twórcy imprezy postanowili zaserwować aż trzykrotną dawkę tego niedrogiego jak na światowe standardy festiwalu. We wrześniu ma odbyć się pierwsza edycja na Słowacji. Oprócz tego festiwal miał odbyć się, jak co roku, dwukrotnie w czeskiej Pradze. O ile o grudniowy termin możemy być raczej spokojni, o tyle majowa edycja została już oficjalnie przeniesiona, o czym fani dowiedzieli się za pośrednictwem social mediów. Na ten moment nie znamy nowej daty imprezy.

Pełną treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Drodzy fani,

W związku z coraz bardziej skomplikowanym rozwojem sytuacji wokół koronawirusa w Czechach postanowiliśmy przełożyć majowy MAGNETIC Festival na inny termin. Ma to miejsce w związku z uchwałą Republiki Czech nr. 199 z dnia 12. marca 2020 r. w sprawie przyjęcia środka kryzysowego zakazującego wszystkich wydarzeń muzycznych, kulturalnych i innych z udziałem powyżej 30 osób jednocześnie do odwołania.

Ogłosimy termin zastępczy, kiedy udział w festiwalach będzie wolny od ryzyka. Niestety sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana na świecie i obecnie nie jesteśmy w stanie zabookować pozostałych artystów, ponieważ w tym momencie nie wiedzą, do jakich krajów będą mogli podróżować za tydzień czy za trzy miesiące. W tej samej sytuacji są artyści, którzy już potwierdzili udział w festiwalu. Dlatego przełożenie festiwalu na termin zastępczy jest nieuniknionym krokiem w tych okolicznościach.

Wszystkie bilety pozostają ważne do ogłoszenia terminu zastępczego. Bilety nie mogą być zwrócone.

Postaramy się utrzymać dotychczasowy lineup. Jeśli będziemy zmuszeni zmienić program, postaramy się zaoferować odpowiednią obsadę zastępczą.

Do końca roku mamy wybrane 3 terminy na przeniesienie majowej edycji. Kiedy sytuacja pozwoli, ogłosimy jedną z nich jako oficjalny termin zastępczy. Do tego czasu nie pytajcie nas o nic konkretnego w tym kierunku. Nikt nie wie, jak rząd zdecyduje w nadchodzących tygodniach – tak, jak i my. Zdrowie nas wszystkich jest na pierwszym miejscu i odegra ważną rolę w ustaleniu nowego terminu. Nie chodzi więc tylko o przepisy, ale także o to, aby festiwal odbywał się w czasie, gdy ryzyko dla zdrowia jest minimalne.

Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie i cierpliwość.

MAGNETIC Crew

Kto miał zagrać na Magneticu?

Podczas wiosennej edycji Magnetic Festival mieli zagrać między innymi Fisher, James Hype i Moksi. Mamy nadzieję, że włodarzom imprezy uda się utrzymać ten skład na nowy termin. Jaki konkretnie? Jak już wspomnieli organizatorzy – przyjdzie nam na niego jeszcze poczekać…

kontakt