Marshmello ze skokiem popularności w USA po występie w grze Fortnite!

Cross z twórcami popularnej gry dał Marshmello sporo zysku – jego singiel “Happier” jest teraz drugim najpopularniejszym utworem w USA!

sunrise

Zapewne słyszeliście już o niezwykłym – bo wirtualnym – koncercie Marshmello w grze Fortnite. Było to spore zaskoczenie – zarówno dla fanów gry, jak i dla osób na bieżąco śledzących światową muzykę elektroniczną. Dzięki współpracy artysty z Epic Games – twórcą popularnej gry – producent ze specyficznym hełmem na głowie zyskał nie tylko w mediach społecznościowych, ale także na listach przebojów.

Przebojowy singiel “Happier“, który powstał we współpracy z formacją Bastille, w tygodniu po “zagraniu” seta w grze, w rankingu najpopularniejszych utworów w Stanach Zjednoczonych – Billboard Hot 100 – zaliczył mocny awans, bo z miejsca ósmego na drugie, ustępując tylko Arianie Grande.

kalendarz

Słuchacze przypomnieli sobie także o innym z singli Pianki – “Alone” zaliczyło powrót do zestawienia, i to aż na 28. pozycję. Jak na utwór z 2016 roku – imponujący wynik!

kalendarz

Fenomen tego występu widoczny jest nie tylko na listach przebojów, ale także także w samej grze. Dwudziestu czterech graczy postanowiło, korzystając z narzędzi, które daje im Fortnite… odegrać utwór “Happier”. Ciekawa rzecz!

Jak widać, przenikanie się gamingu z branżą muzyczną potrafi przynieść interesujące owoce. Kto wie – być może to ośmieli kolejnych elektronicznych artystów i w przyszłości będziemy mogli usłyszeć o kolejnych tak ciekawych wydarzeniach, jak to sprzed parunastu dni.

sunrise

kalendarz

Total
6
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?