martin-garrix-2021

Martin Garrix inwestorem kolejnego startup’u. Mayht może podbić branżę audio

Martin Garrix wsparł holenderski startup wraz z dwoma innymi inwestorami. Mayht ze swoją innowacyjną technologią może zawojować rynek audio,

kontakt

Martin Garrix nie zatrzymuje się tylko na rozwoju swojej kariery i muzycznych osiągnięciach. Niedawno został partnerem projektu metawersum, stworzonego przez startup technologiczny Stage 11, gdzie muzyczny experience ma być – zdaniem twórców – stworzony na nowo. Teraz inwestuje w kolejny startup – holenderski Mayht, który zajmuje się technologią audio. Za sprawą Garrixa, szwedzkiej firmy Exeger, a także Forward.One udało się zebrać ponad 10 milionów dolarów. Środki te posłużą firmie na rozwój innowacyjnej koncepcji zmniejszenia rozmiarów głośników bez strat na jakości dźwięku.

„Słysząc, jak działa technologia Mayhta, mocno wierzę, że jest to firma, która może zmienić branżę audio. Zamiłowanie do muzyki i świetnego dźwięku jest na czele tej innowacji i właśnie dlatego jestem podekscytowany inwestowaniem w przyszłość tak młodego i innowacyjnego holenderskiego startupu technologicznego”

Martin Garrix

Rewolucja na rynku audio

Firmę Mayht założyli Mattias i Timothy Scheek w 2016 roku. Jak sami o sobie mówią, ich misją jest „dostarczanie światu wysokiej jakości pełnozakresowego dźwięku, w najbardziej pożądanej kompaktowej formie w historii”. Ich technologia Heartmotion pozwala na zmniejszenie powierzchni głośników i upakowanie systemu dźwiękowego w znacznie mniejszej i przystępnej formie. Oznacza to, że jakość dźwięku która obecnie zapewniana jest przez urządzenia o dużych i niekoniecznie wygodnych do użytku domowego rozmiarach, zostanie przekształcona w przenośny system. Będzie więc to idealne rozwiązanie na co dzień dla użytkowników.

„Podczas gdy elektronika użytkowa stała się w ostatnich latach bardziej wydajna i kompaktowa, podstawowa technologia głośników prawie nie ewoluowała. Naprawdę wierzę, że nasza technologia głośników Heartmotion to rewolucja, o której marzyła branża, ale nigdy nie sądziła, że ​​jest możliwa. W końcu będzie można tworzyć wrażenia dźwiękowe, jakich ludzie oczekują od codziennej elektroniki użytkowej i samochodowych systemów audio”

Mattias Scheek, dyrektor naczelny Mayht

Jeden z inwestorów – firma Exeger jakiś czas temu zaprezentowała pierwsze na świecie słuchawki z własnym zasilaniem. Wszystko dzięki technologii Powerfoyle, która przekształca wszystkie rodzaje światła wewnętrznego i zewnętrznego w czystą energię. Exeger i Maycht chcą połączyć siły i w kolejnym kroku stworzyć innowacyjne głośniki z własnym zasilaniem. Projekt zostanie zaprezentowany podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas odbywających się od 3 do 9 stycznia 2022 nadchodzącego roku.

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?