martrin-garrix-happy-birthday

Martin Garrix kończy dziś 25 lat. Wybraliśmy więc 10 najważniejszych utworów w jego karierze

Z okazji 25. urodzin Martina Garrixa postanowiliśmy przejrzeć jego dyskografię i wybrać 10 najważniejszych dla jego kariery utworów.

emuze.me

Dziś swoją premierę ma utwór “We Are The People”. – utwór, którzy stworzyli Martin Garrix oraz Bono i The Edge z formacji U2. Co najważniejsze – jest to oficjalny hymn EURO 2020. Data wydania tej dużej produkcji nie jest jednak całkowicie przypadkowa. Utalentowany Holender wydał ten bardzo ważny dla siebie utwór dokładnie w dniu swoich 25. urodzin. Jakby nie patrzeć, to niesamowite, że tak młody twórca w tak młodym wieku osiągnął tak duży sukces. Z tej okazji postanowiliśmy wybrać top 10 utworów, które można uznać za najważniejsze w karierze wiecznie uśmiechniętego gwiazdora EDM.


1. Animals

Zaczynamy od utworu, który dał zaledwie siedemnastoletniemu wtedy Holendrowi przepustkę do świata wielkich gwiazd EDM. Z perspektywy czasu “Animals” to niezwykle prosty kawałek, jednak – jak widać – w prostocie tkwi siła. Dzisiaj niezwykle trudno o osobę zaznajomioną z EDMem, która nie kojarzy tej petardy. Przyczyniła się do tego chociażby duża popularność w stacjach radiowych i telewizjach muzycznych, co nie było tak oczywistą rzeczą w przypadku bigroomu.

emuze.me

2. Tremor

Kolejny stosunkowo prosty utwór, który bardzo szybko stał się prawdziwym festiwalowym klasykiem. “Tremor“, mimo 7 lat na karku, do dziś gości na największych eventach, gdzie uczestnicy nucą na głos charakterystyczną melodię. O dużej popularności tego klasyka świadczą też liczby. Oficjalny teledysk na kanale Spinnin’ Records ma dziś ponad 600 milionów wyświetleń!

3. Forbidden Voices

Forbidden Voices” w momencie wydania było dość mocnym powiewem świeżości. Martin Garrix wyrwał się z ram prymitywnego bigroomu, który w owym czasie nadal był na dużej fali. Sam Holender wspominał kiedyś, że zawsze podczas grania tego kawałka, pojawia się na jego ciele gęsia skórka. To tylko pokazuje, jak ważny jest to dla niego utwór.

emuze.me


4. Waiting For Love

Wiem, wiem… to w zasadzie jest utwór Avicii’ego. Nie zmienia to jednak faktu, że Martijn był koproducentem i miał okazję zagrać go przedpremierowo w trakcie swojego występu na Ultra Music Festival 2015. Ten utwór jest stosunkowo ważny dla kariery tego młodego artysty, ponieważ pokazuje, jak szybko udało mu się nawiązać współpracę z wielkimi nazwiskami. Wiecie, nie każdemu producentowi EDM było dane stworzyć coś wspólnego z taką marką jak Avicii…

5. Now That I’ve Found You

Nie jest to może najlepsza produkcja Martina Garrixa, jednak stoi za nią coś znacznie bardziej ważnego. Jest to bowiem pierwszy oficjalny release z nowo powstałej wtedy wytwórni STMPD RCRDS. Był to dla młodego twórcy bardzo duży krok w stronę niezależności i wielkiej swobody twórczej. Rok wcześniej Holender wyrwał się z sideł Spinnin’ Records i postanowił stworzyć dom dla siebie oraz wielu innych, utalentowanych producentów.

6. In The Name Of Love

Doskonale pamiętam, że jeszcze przed premierą wszyscy podpisywali “In The Name Of Love” jako collab z Marshmello. Ostatecznie okazało się, iż jest to solowy numer Garrixa, nagrany z Bebe Rexhą, dla której ta produkcja również była dość sporym wzmocnieniem. Head honcho STMPD stety-niestety popłynął z prądem future bassowej mody, która królowała w 2016 roku. Jak widać, zakręt w tą stronę jak najbardziej się opłacił.

7. Spaceship

Po otwarciu STMPD RCRDS Martin zapowiadał, iż będzie tam wydawał przeróżne gatunki muzyki – nie tylko EDM. Jak dzisiaj jest, każdy widzi, jednak nie można odmówić Holendrowi tego, że iż na samym początku próbował. Jednym z kroków Garrixa było chociażby odpalenia tajemniczego projektu AREA21, którego skręt w stronę rapowych czy popowych klimatów jest ewidentny. Było to coś nowego w karierze utalentowanego producenta, a ich pierwszy singiel “Spaceships” spotkał się z bardzo ciepłym odbiorem. W tym roku ukaże się pełnoprawny album tego projektu.

8. Dreamer

Dreamer” to niezwykle emocjonalny kawałek, za którym stoi naprawdę ciekawa historia. Garrix sięgnął po wokalistę, który mimo 40 lat starania się, nie odniósł sukcesu w branży muzycznej. Młody Holender wyciągnął rękę do Mike’a Younga, w którym zobaczył ogromny potencjał i dał mu szansę trafienia do szerszej audiencji. Historia ich wspólnego utworu pokazuje, że pomimo bycia gwiazdą, Martin potrafi pomóc innym w potrzebie. Pełną historię znajdziecie tutaj.

emuze.me

9. Summer Days

Co prawda “Summer Days” było utworem skierowanym głównie do stacji radiowych, jednak trzykrotny zwycięzca DJ Mag Top 100 DJs pokazał tu całkiem nową odsłonę. Collab z Macklemore’m i Patrickiem Stumpem z zespołu Fall Out Boy to mocno eksperymentalny kawałek zrobiony w nieco funkowym sznycie. Tego typu zagranie okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę a utwór hulał w radiu nie tylko w wakacyjne dni. Hulał oczywiście za granicą, najwyraźniej polski eter nie był na to gotowy XD

10. We Are The People

Nie mogło zabraknąć tutaj dzisiejszej premiery czyli “We Are The People“. Młody Martin Garrix w 2004 roku obejrzał występ Tiësto na zamknięcie Olimpiady w Athenach, co zainspirowało go do rozpoczęcia kariery DJa. Dzisiaj dwudziestopięciolatek dokonuje równie wielkiego osiągnięcia, tworząc oficjalny hymn tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej u boku legend rocka, którymi niewątpliwie jest U2.

emuze.me

Ten gość skończył zaledwie 25 lat, a już ma na koncie tak wiele sukcesów. Kto wie, co jeszcze przed nim…

emuze.me

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?