To nie żart – MATTN najlepszym belgijskim artystą w plebiscycie MTV

Belgijska DJka i producentka MATTN, oraz prywatnie żona Dimitri Vegasa zgarnęła nagrodę MTV EMA w kategorii “najlepszy belgijski artysta”.

sunrise

Już w tą niedzielę w Sewilli odbędzie się ceremonia rozdania nagród MTV Europe Music Awards. Jakiś czas temu poznaliśmy wszystkie nominacje. Nas oczywiście najbardziej interesuje kategoria “muzyka elektroniczna“, jednak w innych grupach również możemy spotkać EDMowych artystów. Nagroda w kategorii “Najlepszy belgijski artysta” została już rozdana podczas pre-party, które miało miejsce we wtorek w Plein Publiek w Antwerpii. Główną nagrodę zgarnęła… żona znanego belgijskiego DJ-a i producenta – Dimitriego Thivaiosa, znanego z duetu Dimitri Vegas & Like Mike.

MATTN najlepszą belgijską artystką

Mowa tutaj oczywiście o MATTN, która – bądźmy szczerzy – nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród EDMowego community. Jeśli ktoś wciąż nie wie, skąd ta niechęć – spieszymy z wyjaśnieniem. Belgijka zdobyła szerszą popularność – tak, zgadliście – dzięki swojemu mężowi. Zapewne dzięki temu nieraz można było zobaczyć jej umiejętności DJskie na festiwalu Tomorrowland.

No właśnie, skoro skille za konsoletą… Anouk Matton – bo takie są prawdziwe personalia, co by nie mówić, urodziwej dwudziestosześciolatki, do grona wybitnych DJów nie należy. Świadczą o tym liczne wpadki podczas występów, przypominające bardziej to, co spowodowało dobrych parę lat temu szyderę z Paris Hilton.

kalendarz

DJing to jednak nie wszystko – MATTN wydaje również swoje autorskie (choć tu też warto postawić znak zapytania) utwory. Nie spotykają się one jednak z szerokim uznaniem słuchaczy. Anouk wydała w tym roku tylko trzy piosenki, a najpopularniejszą z nich jest nowa wersja klasycznego “Children” Roberta Milesa.

ultra

Poza tym dwa pozostałe tracki (w tym collab z, o ironio, Paris Hilton) nie przekroczyły nawet półtorej miliona odsłuchów na Spotify – a na YouTube jest niestety jeszcze gorzej. Spoglądając w wyżej wspomnianym serwisie streamingowym na top 5 miast, w których muzyka MATTN cieszy się największą popularnością, nie ujrzymy żadnej belgijskiej miejscowości.

Wobec tego skąd zwycięstwo?

Stąd nasze ogromne zaskoczenie, jakim cudem ktoś taki jak MATTN otrzymał nagrodę MTV jako najlepszy belgijski artysta. Opcje mogą być dwie. Pierwsza to mocna kampania reklamowa w Belgii (a kto jak kto, ale bracia Thivaios promować się umieją, o czym świadczą wyniki tegorocznego DJ Mag Top 100 DJs). Druga to brak poważnej konkurencji – co zresztą potwierdziło się po sprawdzeniu listy nominowanych.

sunrise

MTV EMA 2019 – nominowani w kategorii “Najlepszy belgijski artysta”

Oczywiście dopuszczamy taką możliwość, że Belgijka cieszy się ogromną popularnością w swoich rodzinnych stronach. Mamy jednak nadzieję, że pozostałe wyniki MTV EMA, które poznamy 3 listopada, będą dla fanów EDM bardziej satysfakcjonujące.

kalendarz

Total
28
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?