Meszi podsumowuje 2022 rok. “Fajnie by było, gdyby clubbing trafił bardziej do mainstreamu”

Seria podsumowań roku 2022 z polskimi EDMowymi postaciami trwa nadal! Dziś głos ma Meszi, rezydent klubu Holiday’s Orchowo.

kalendarz

Największe wydania i imprezy już za nami – czas więc na podsumowania. Rok 2022 był naprawdę intensywny i w jego kontekście jest o czym rozmawiać. Tym razem do tych rozmów i rozważań zaprosiliśmy czołówkę polskiej sceny muzyki elektronicznej. Każdej osobie zadaliśmy 11 tych samych pytań – a odpowiedzi będziemy prezentować na naszych łamach do końca roku w ramach serii artykułów.

Za nami już sześć odcinków naszej serii. Jak dotąd o ostatnich 12 miesiącach wypowiadali się:

emuze.me

  • Tribbs
  • Regain
  • EMDI
  • Matt Bukovski
  • Skytech
  • SI US PLAU

W siódmym, przedprzedostatnim odcinku przekazujemy głos rezydentowi klubu Holidays Orchowo. Mikołaj Meszyński aka Meszi co tydzień w tej wielkopolskiej miejscówce pokazuje, że da się w tego typu miejscach grać (i bawić też) naprawdę jakościowo. A to – jak powszechnie wiadomo – nie jest regułą, patrząc na clubbing made in Poland. Jaki był jego zdaniem mijający rok? Przekonajmy się!

Meszi podsumowuje 2022 rok

1. Określ 2022 rok w trzech słowach.

ultra

Powrót, techno, inflacja.

2. Kogo/czego najchętniej słuchałeś w 2022?

U mnie bez zmian – Don Malaa i całe universum, które jest wokół niego. Choć mój spotify mówi, że Malika Montany.

kalendarz

3. Występ z tego roku, do którego będziesz wracać pamięcią jeszcze długo to?

Rzutem na taśmę – ostatnie święta u nas w Holidays. Ostatnio uwielbiam grać sety od startu do końca, a w te święta udało się tak dwa razy.

4. Co jest twoim największym sukcesem ostatniego roku?

Bez wątpienia wystąpienie na Sunrise Festival po raz drugi i to na scenie „skrojonej” typowo pode mnie. Kiedyś zrobiliście taki fajny szablon do wypełniania – stwórz lineup swojej imprezy – zrobiłem swój i pokrył mi się w prawie stu procentach.

emuze.me

ultra

5. Twoje muzyczne odkrycie tego roku to?

Chyba nie będzie to dużym zaskoczeniem – Fred Again.. Wyróżnienia trafiają także do Eli Browna i Johna Summita. Nie są to aliasy, które pojawiły się w tym roku – ale w tym roku pokazały się na szerszych wodach.

6. Co cię zaskoczyło in plus w muzyce w tym roku?

Chyba nic.

kalendarz

7. Co cię rozczarowało w muzyce w tym roku?

Niepotrzebny powrót Swedish House Mafii. Legenda powinna zostać w 2013 roku.

8. W którą stronę pójdzie muzyka taneczna w 2023 roku?

Zauważam dużo eksperymentów muzycznych, które przebijają się do mainstreamu. „Szybkie” house’owe brzmienia jak ostatnio od Southstar czy Salvatore Ganacci. Może to będzie odpowiedni kierunek. A może będzie jeszcze większy boom na „technopodobne” utwory?

9. Czego nie udało ci się dokonać w 2022 roku, ale chcesz to nadrobić w 2023?

emuze.me

Muszę większą wagę przyłożyć do produkcji i pochylić się nad tym w kolejnym roku. Jest kilka numerów w szufladzie do dokończenia lub poprawy, więc postanowienie noworoczne może być dobrym bodźcem, aby tego dokonać.

10. Gdybyś z początkiem nowego roku mógł zmienić jedną rzecz w polskiej branży muzycznej, to byłoby to?

Postawiłbym na większą popularyzację naszej branży, pod każdym jej aspektem. Fajnie by było, gdyby clubbing trafił bardziej do mainstreamu. No i przede wszystkim po prostu bawmy się, niezależnie od czegokolwiek. Życie to zabawa.

11. Noworocznym postanowieniem portalu Shining Beats Twoim zdaniem powinno być?

Walka o piękną muzyczną Polskę!

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?