Rapowy zespół nie zagra na FEST Festival przez “segregację”, która na Open’er Park mu nie wadzi

Kultowa polska rapowa grupa ogłosiła, że z powodu restrykcji dotyczących wstępu, odwołuje występ na FEST Festival 2021.

PDC

Festiwalowicze nie mają obecnie łatwo. Większość imprez, zgodnie z wytycznymi rządu wymaga od uczestników zaszczepienia przeciwko COVID-19. Według aktualnych przepisów, w jednym koncercie jednocześnie może brać udział jedynie 250 osób niezaszczepionych. Zważywszy na poziom wyszczepienia w naszym kraju, a także skalę niechęci w stosunku do wakcynacji, jest to grono dość kameralne.

W każdym razie – FEST Festival, największa muzyczna impreza tego sezonu w naszym kraju, planuje wpuszczać na tegoroczną edycję jedynie zaszczepionych. Decyzja zrozumiała – mimo to nie spodobała się ona wielu koncertowiczom, co było widać w komentarzach na profilach social media imprezy. Do grona niezadowolonych z takiego stanu rzeczy dołącza jedna z polskich grup hip-hopowych, która miała grać w sierpniu na terenie Parku Śląskiego.

emuze.me

Fest bez Molesty

W Chorzowie zabraknie ważnej dla historii polskiej sceny rapowej grupy Molesta Ewenement. Artyści rezygnują z koncertu, ponieważ nie zgadzają się z “selekcją” uczestników wydarzenia. Jak czytamy w oświadczeniu, kultowa formacja jest świadoma tego, że taki stan rzeczy nie jest winą organizatora, a aktualnie panujących przepisów. Zdaniem formacji jednak, w momencie podpisywania umowy z Follow The Step nie było przesłanek, które zwiastowałyby taką sytuację. Raperzy nie chcą “dzielić” swoich fanów, o czym organizator miał być poinformowany. Mimo to, do tej pory ich nazwa widoczna była (obecnie już nie jest) na materiałach promocyjnych festiwalu.

Na ten moment organizatorzy FEST Festival nie odnieśli się do sytuacji.

PDC

Pełną treść oświadczenia zamieszczonego na social mediach zespołu znajdziecie poniżej.

Elo!
Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie.
W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami.
Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement.
Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana.
O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu.
Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu.
Zapraszamy na najbliższe koncerty – 24 lipca do Krakowa i 1 sierpnia do Gdyni !

Z Open’erem takiego problemu nie ma?

Jest jednak drugie dno tej całej sytuacji. 1 sierpnia Molesta Ewenement zagra bowiem koncert w ramach Open’er Park – serii, której organizatorzy także wprowadzili ograniczenia, obowiązujące także podczas występu tej grupy. W sprzedaży na każdy dzień koncertowy jest oddzielna pula dla osób nieposiadających “certyfikatu covidowego”. Dodatkowo, każdy posiadacz biletu musi złożyć w dniu koncertu oświadczenie o stanie zdrowia o następującej treści:

Oświadczam, że:

1) nie przebywam na kwarantannie ani w izolacji w związku z SARS-COV-2
2) w ciągu ostatnich 24 h nie występowały u mnie objawy podobne do grypy w tym w szczególności: gorączka powyżej 37,5, duszności (ucisk w klatce przy pobieraniu powietrza), kaszel, nagła utrata węchu i smaku, ból gardła, katar.
3) w ciągu ostatnich 7 dni nie miałam/nie miałem kontaktu z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w związku z SARS-COV-2
4) w ciągu ostatnich 7 dni nie miałam/nie miałem kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie wirusem SARS-COV-2

Jest to więc, myśląc w sposób ukazany w oświadczeniu Molesty, jakaś forma “segregacji”. Na ten moment jednak nic nie wiadomo o odwołaniu występu w Gdyni. Więcej – 20 lipca na facebook’owym profilu formacji został udostępniony konkurs z biletami na ich koncert w Open’er Park.


foto: @arekuroda

emuze.me

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?