Mr. Polska, zanim zaczął działać na naszym muzycznym rynku, zyskał miano jednego z najpopularniejszych holenderskich raperów. Podjęta w ostatnich latach ekspansja Dominika na rodzimy rynek okazała się sporym sukcesem. Wraz z Malikiem Montaną udało mu się wylansować kilka niemałych przebojów, które na YouTube czy Spotify wykręciły już dziesiątki milionów. W ubiegłym roku panowie zaprezentowali się nawet na Sunrise Festival, podczas występu Ibranovskiego.

Shining Beats to portal o EDMie, więc nie pisalibyśmy o tym twórcy bez wyraźnego nawiązania do tej gałęzi muzyki rozrywkowej. Drogi Mr. Polski nieraz krzyżowały się bowiem z muzyką taneczną – przykładowo w 2012 roku zarapował on w jednym z pierwszych wielkich hitów formacji Yellow Claw – “Krokobil”.

Wtedy jeszcze w skład formacji wchodził Bizzey, który od kilku lat działa solowo na scenie rapowej i radzi sobie nań naprawdę przyzwoicie. Panowie nie zapomnieli o sobie przez lata, o czym świadczy pierwszy po kilku latach wspólnie wydany numer – tym razem na rynek polski.

Polsko-niemiecko-holenderski miszmasz

W numerze “Banknoty” swoją zwrotkę nawinął również wcześniej wspomniany Malik Montana. W kawałku dominuje język polski jednak były członek zespołu Yellow Claw dodał od siebie nieco angielskiego, a nawet francuskiego. Co ciekawe, jeżeli wsłuchacie się dobrze usłyszycie, że w jednym z wersów Bizzey mówi… po polsku. Takich collabów nie słyszy się za często!

Uwagę zwraca również dość luźno traktujący hedonistyczną konwencję (z której cała trójka jest znana) i nawiązujący do koronawirusowych klimatów teledysk. Sam utwór utrzymany jest w afro beat’owych, bardzo popularnych od kilku lat w Holandii brzmieniach. Ostrzegamy od razu – nie jest to stricte EDMowy utwór, niemniej taki mariaż umknąć naszej uwadze nie mógł, dlatego też o nim piszemy. W każdym razie osoby chętne mogą sprawdzić singiel promujący pierwszy polski album Mr’a Polski poniżej.