klub

Muzyka kluczowa dla dobrego zdrowia psychicznego. Interesujące wyniki badania

Badania przeprowadzone na Wyspach Brytyjskich przez FREE NOW pokazują, jak ważna dla zdrowia psychicznego jest muzyka.

PDC

Dla każdego z nas muzyka odgrywa ważną rolę w życiu. Są osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez jej słuchania. Jak pokazują ostatnie badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, słuchanie muzyki jest najpopularniejszą formą rozrywki.

Aplikacja transportowa

Badania przeprowadzone na Wyspach Brytyjskich przez aplikację transportową FREE NOW pokazują, jak ważna w życiu codziennym jest dla nas muzyka w odniesieniu do zdrowia psychicznego. Takiego zdania jest niemal 86 procent osób, które wzięły udział w badaniu. Z wyników badań wynika, że muzyka jest najpopularniejszą formą rozrywki w Wielkiej Brytanii i że codziennie jest słucha ponad 65% ankietowanych. Również ponad 83 procent osób stwierdziło, że woli słuchać muzyki niż oglądać filmy czy czytać książki.

emuze.me

Dodatkowo wyniki te pozwalają wnioskować, że muzyka zbliża do siebie ludzi. I tak – ponad połowa ankietowanych stwierdziła, że muzyka miała wpływ na ich bliskie przyjaźnie, z kolei 31% osób przyznało, że dzięki zbliżonym gustom muzycznym poznali swoich partnerów. Co ciekawe, 38% biorących udział w badaniu znało utwór na swój pierwszy taniec weselny na długo przed poznaniem tej jedynej osoby.

Ponadto w ankiecie zbadano również scenę muzyczną Wielkiej Brytanii. Wynika z niej, że najlepsze miasta dla muzyki to Manchester i Liverpool. Większość ankietowanych stwierdziło również, że niezależne lokale muzyczne powinny dostać wsparcie, gdyż mają ogromny wpływ na lokalna społeczność. FREE NOW we współpracy z MVT (Music Venue Trust) i małymi klubami chce wesprzeć ponad 100 oddolnych wydarzeń w całym kraju.

Oddolny sektor muzyczny stoi w obliczu niezwykle trudnych czasów z powodu kryzysu energetycznego i wyzwań związanych z kosztami życia, które potęgują skutki pandemii. Ta ankieta ponownie pokazuje, jak ważne są te miejsca i jak ważne są dla ludzi. Wspaniale jest widzieć firmy takie jak FREE NOW, które dostrzegają tę wartość…

Mark Davyd – Prezes MVT

emuze.me

PDC

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?