Myon (z duetu Myon & Shane 54) z nową kompilacją. 45 utworów, w tym dwa prosto z Polski

Po ponad trzech latach produkcji, Myon w końcu zaprezentował drugą edycję kompilacji “Tales From Another World”.

sunrise

O twórcy noszącym pseudonim Myon można powiedzieć wiele, lecz trzeba pozostawić mu jedno – tworzy naprawdę solidne, spójne i dobrze brzmiące kompilacje. Potwierdziła to pierwsza odsłona “Tales From Another World – South America” z początku 2019 roku, potwierdza to i tegoroczna “dwójka”, której motywem przewodnim stała się Azja.

Kilka miesięcy po premierze “Tales From Another World, Vol. 1”, Mario Egeto, wcześniej znany z duetu Myon & Shane 54, a obecnie skutecznie prowadzący solową karierę jako Myon, rozpoczął poszukiwania materiału na kolejną część kompilacji dla Black Hole Recordings.

kalendarz

Aż 45 tracków

Założyciel Ride Recordings nie mógł narzekać na brak zgłoszeń od producentów, lecz prace nad wydawnictwem znacznie się przeciągnęły, przede wszystkim z powodu globalnej pandemii. Choroba nie ominęła Węgra, który nie tylko przeszedł COVID-19, ale również… ataki serca. Koniec końców, po trzech latach z hakiem, szczęśliwie i w pełni zdrowia, udało się wydać “Tales From Another World Volume 02 – Asia”.

Na nowym wydawnictwie cieszy nas kilka rzeczy. Po pierwsze: rozmach – po dwóch miksach na jedynce, tutaj otrzymujemy aż trzy. 45 produkcji, z których tylko garstka doczekała się wcześniejszych premier.

Po drugie: klimat. Praktycznie każda produkcja ma w sobie coś, co myślami przyciąga nas do wielu zakątków Azji. Spójność jest sporą siłą tej kompilacji. Przyjemne intra, płynne przejścia, udane połączenia. Każdy kolejny miks to coraz bardziej dynamiczne rytmy. Jeżeli kochacie progressive trance (a także breaks i deep house, a nawet uderzenia techno), nie powinniście przegapić wydania Myona.

kalendarz

Po trzecie: spora porcja nowej muzyki samego autora. Cieszą szczególnie ekskluzywne remiksy “Tales From Another World”, m.in. do utworów Kaskade, Late Night Alumni, a nawet klasyku Tiësto i Kirsty Hawkshaw – “Walking On Clouds”. Nie zawodzą też tak uznane nazwiska jak Andre Sobota, Tom Fall czy Pavel Khvaleev (ten drugi dostał szansę zremiksowania dawnego hitu Mario, czyli “Albion”). Warto wspomnieć też o kapitalnym kawałku Myona z Alissą Feudo – “Postcard”.

Są i Polacy

Po czwarte: udział polskich twórców. Na nowym krążku “Tales From Another World” pojawiły się dwa wyjątkowe collaby znad Wisły. Pierwszy z nich – “Morning Sunset” – to dzieło artystów znanych z labelu Phatclub: Sunflare’a (Kornel Kwarciak) i Ion.B (Damian Misiarz). Drugi to współpraca Nitrousa Oxide’a (Krzysztof Prętkiewicz) z Sodality. Warto dodać, że “Obsidian” to ostatnia oficjalna produkcja, w której Sebastian Romanowski i Tomasz Weychan działają jako duet.

sunrise

Po piąte: podobnie jak w wypadku południowoamerykańskiej edycji, azjatycka także zostanie wydana na nośnikach fizycznych. Trzypłytową kompilację już teraz można zamówić na stronie Magik Muzik.

Powodów, by dać szansę pracy Mario jest sporo. Decyzja należy do Was. Czy jesteście gotowi zatracić się na trzy i pół godziny w klimaty Azji, stworzone przez twórców z różnych zakątków świata?

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?