Oto 10 najpopularniejszych utworów w aplikacji Shazam. W rankingu aż cztery utwory EDM!

Apple Music oraz Shazam połączył siły, aby stworzyć listę najchętniej shazamowanych utworów wszechczasów. Wśród nich sporo EDMu.

kalendarz

Na pewno każdy z nas bardzo dobrze zna Shazam – aplikację służącą do rozpoznawania utworu. Nieraz, będąc na koncercie czy festiwalu, widziało się osoby z wyciągniętymi telefonami w górę z odpaloną aplikacją, które chciały dowiedzieć się, jaki jest tytuł danego kawałka. Wielu z nas używa Shazama choćby słuchając radia, jakiegoś seta na YouTube czy będąc właśnie na czyimś koncercie. Sposób korzystania z aplikacji jest dziecinnie prosty. Wystarczy przy danym utworze kliknąć logo aplikacji, najlepiej będąc cicho przy rozpoznawaniu utworu, a reszta zrobi się już sama.

W aplikacji istnieje kilka top list w różnych kategoriach – choćby, dla przykładu, zestawienie ostatnich najczęściej shazamowanych utworów w Polsce. Jeżeli chodzi o EDM, to na ten moment nie ma tam biedy. W TOP 10 przewijają się tam bowiem takie aliasy, jak Purple Disco Machine, Tiesto, Robin Schulz czy też Alok.

emuze.me

EDM stoi dobrze w Shazamie

Skupmy się jednak na światowej liście przebojów. Należący do Apple Shazam stworzył bowiem listę 100 najczęściej poszukiwanych za pomocą aplikacji utworów w historii.

Najbardziej interesująca jest, rzecz jasna, TOP 10. To tam pojawiają się aż cztery utwory reprezentujące scenę EDM. Te kawałki to:

ultra

  • Avicii feat. Aloe Blacc – Wake Me Up
  • Lilly Wood & The Prick – Prayer In C (Robin Schulz Remix)
  • Major Lazer & DJ Snake feat. MØ – Lean On
  • Kungs & Cookin’ On 3 Burners – This Girl

Wymienione kawałki z pewnością dobrze znacie. Niektórych te wyniki co prawda mogą zaskoczyć, z kolei inni mogli się ich spodziewać. Szczególnie, że utwory te są bardzo popularne, głównie za sprawą emitowania ich po dziś dzień w rozgłośniach radiowych na całym świecie.

Cały ranking wygrał pochodzący z roku ubiegłego numer “Dance Monkey“, który wylansowała australijska artystka Tones and I.

Tak wygląda TOP10

Pełną listę TOP 100 znajdziecie pod tym linkiem. Poza pierwszą dziesiątką znajdziecie tam na pewno więcej tanecznych kawałków. Natomiast listę 10 najczęściej shazamowanych utworów wszechczasów znajdziecie poniżej:

kalendarz

1. Tones and I – Dance Monkey
2. Lilly Wood & The Prick – Prayer In C (Robin Schulz Remix)
3. Passenger – Let Her Go
4. Avicii feat. Aloe Blacc – Wake Me Up
5. Major Lazer & DJ Snake feat. MØ – Lean On
6. Ed Sheeran – Thinking Out Loud
7. Sia – Cheap Thrills
8. Gotye feat. Kimbra – Somebody That I Used To Know
9. Kungs & Cookin’ On 3 Burners – This Girl
10. Hozier – Take Me To Church

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?