kontakt

Muzyka trance ma za sobą już kilkudziesięcioletnią, bogatą w niekwestionowane klasyki historię. Gatunek ten był swego czasu nawet topowym w polskich klubach – choć w dalszym ciągu znajduje nad Wisłą sporą rzeszę fanów. Jednakże w ostatnich latach wielu DJów i producentów, znanych właśnie z takiej muzyki, postanowiło uciec do bardziej dochodowych nurtów tanecznej elektroniki.

Jedną z takich postaci jest Armin van Buuren, który jednak – w przeciwieństwie do Tiësto, który w 2009 roku zupełnie pożegnał się z tym gatunkiem – potrafi pogodzić komercyjną działalność z popularyzacją trance’u.

Wielu producentów tej muzyki mówi jasno – jeśli Armin zagra Twój singiel w A State Of Trance, to będzie on coś znaczyć w świadomości trancemainaków. To świadczy o tym, jak dużą markę przez dwadzieścia kilka lat kariery wypracował sobie Holender. Dlatego też zapewne Spotify zwrócił się właśnie do niego, aby ten wytypował 50 największych klasyków muzyki trance, które później wylądują w specjalnej playliście.

Same klasyki

Playlista ta nazywa się “Trance Classics” i zawiera naprawdę sporą gromadę utworów, które zdefiniowały ten gatunek. Jest więc “For An Angel” Paula van Dyka, “Shivers” samego Armina, “Adagio For Strings” Tiësto czy “Take Me Away” duetu 4 Strings. Nie zabrakło także w miarę świeżych propozycji, takich jak “This Is What It Feels Like” Armina, “We’re All We Need” Above & Beyond czy “U” Garetha Emery’ego. Innymi słowy – otrzymaliśmy ucztę dla trancemaniaków.

Podobną ucztą będzie również impreza z serii ASOT 1000, która odbędzie się 12 marca 2022 roku w krakowskiej Tauron Arenie. Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem, a bilety – tutaj.

Zanim jednak spotkamy się w grodzie Kraka, warto przypomnieć sobie co nieco trance petard, wybranych właśnie przez Armina van Buurena. Pełną playlistę znajdziecie poniżej.


foto: Gromysz

kontakt