NERVO wydadzą swoją wersję starego utworu Avicii’ego. W 2013 roku remiksował go Tom Swoon!

Tego lata ma ukazać się nowa wersja “Let Me Show You Love” – utworu Avicii’ego, który przez 10 lat nie doczekał się oficjalnego wydania.

PDC

Jak powszechnie wiadomo, czas pędzi jak oszalały, a my jesteśmy coraz starsi. Ostatnio minęły już 3 lata od śmierci Avicii’ego. Była to jedna z najbardziej szokujących śmierci, jaka dotknęła branżę muzyki elektronicznej. Na szczęście przez ten czas wydarzyło się wiele dobrego – nie tylko dla spuścizny Tima, ale po prostu dla muzyki. Oprócz pośmiertnego albumu, otwarcia specjalnego muzeum, czy fundacji udało się dotrzeć do wielu ludzi z istotnym przekazem. Artyści to bowiem takie same osoby jak my, które oprócz milionów na koncie mają swoje problemy, z którymi mierzą się codziennie. Śmierć Szweda sprawiła, że wielu muzyków zaczęło patrzeć z uwagą na swoją kondycję psychiczną i fizyczną.

NERVO reaktywują stary kawałek Aviciiego

Chciałoby się powiedzieć wreszcie! Fani na pewno ucieszą się z faktu, że utwór nazwany roboczo”Enough Is Enough (Don’t Give Up On Us)” w końcu ujrzy światło dzienne. Grany przez samego Szweda na Tomorrowland 2011 był czymś, co prawdopodobnie na zawsze miało pozostać niewydane.

emuze.me

Jednak za sprawą sióstr NERVO po przeszło 10 latach uda się wskrzesić ten kawałek. O wszystkim dowiedzieliśmy się z wywiadu z serii Club Tesoro, gdzie DJ Trino rozmawia ze swoimi gośćmi o różnych sprawach związanych z muzyką.

Nadal pracujemy nad produkcją. To bardzo trudne, kiedy masz kawałek z tak długą historią – jest tak duża presja.

To piękny utwór. Smutno mi za każdym razem, gdy nad tym pracuję – bo po prostu… och – pomyśleć, co się z nim stało i jakim był geniuszem. Chciałabym, żeby żył i żebyśmy mogli to razem wydać.

Olivia Nervo

W związku z całą sprawą wynikło zresztą pewne nieporozumienie. Wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym, nie będzie to utwór, pod którym będzie podpisany Avicii. Siostry zrobią całkiem inną wersję, niezawierającą części składowych od Tima. Wszystko po to, aby upamiętnić piękną karierę szwedzkiego twórcy.

PDC

To zupełnie nowy utwór (…) Żaden z akordów ani partii Tima nie jest używany.

To nie jest współpraca z Aviciim, ponieważ jego rodzina nam na to nie pozwala – po prostu przerabiamy starą piosenkę, którą napisałyśmy, a do której Tim też napisał utwór. Nazwał ją „Enough Is Enough”, ale oryginalna piosenka nosi tytuł „Let Me Show You Love”.

Nervo

Liczymy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, a nowa interpretacja sióstr Nervo będzie równie dobra co oryginał, chociaż będzie to zadanie niełatwe.

Co istotne – nie będzie to pierwsze odświeżenie tego motywu. Swój progresywny edit w 2013 roku wydał wówczas dwudziestoletni Tom Swoon. Pamiętacie to jeszcze?

emuze.me

Total
2
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?