Nie tylko Hardwell. Swój występ na SAGA Festival odwołuje Nicki Minaj, główna gwiazda imprezy

Względy bezpieczeństwa to powód, dla którego Nicki Minaj odpuszcza wizytę na SAGA Festival 2024. Raperka była ogłoszona jako główny headliner.

sunrise

Odsłona 2024 zdaje się być najtrudniejszą jak dotąd dla włodarzy SAGA Festival. Gorąco zrobiło się już w nocy z piątku na sobotę. Wówczas przerwać swój występ i ostro skrytykować organizatorów postanowił Hardwell. Jego zdaniem, sprzęt był wadliwy i nie pozwalał na zagranie seta, za którego i tak miał nie dostać jeszcze żadnych pieniędzy. Zgoła odmiennego zdania była ekipa organizatorska, co mogliśmy przeczytać w opublikowanym nad ranem w sobotę oświadczeniu. Cały temat wyjaśniliśmy w oddzielnym artykule.

Headlinerka wypada z lineup’u

Na to jednak wygląda, że to nie koniec szumu wokół odbywającego się w ten weekend w Bukareszcie wydarzenia. Po godzinie 19:00 na Twitterze Nicki Minaj pojawiła się informacja o odwołaniu występu na SAGA Festival. Jak czytamy w oświadczeniu, anulacja jest spowodowana planowanymi na poniedziałek protestami na ulicach stolicy kraju.

kalendarz

W trosce o dobro naszego zespołu i mnie, moja ochrona doradziła mi, abym nie podróżowała dziś wieczorem na rumuński festiwal ze względów bezpieczeństwa związanych z protestami w okolicy. Nie mogę się doczekać, aż spotkamy się z wami wszystkimi w innym terminie. Jako mama muszę mieć pewność, że podejmuję rozsądne decyzje, aby móc wrócić do domu do mojego syna i aby mój zespół mógł wrócić do domu do swoich rodzin. Niestosowanie się w tej chwili do rad bezpieczeństwa po prostu nie jest tym, co powinnam zrobić. Kocham Was i dziękuję za zrozumienie i wsparcie.

Jest to o tyle bolesny cios dla organizatorów, że amerykańska raperka była ogłoszona jako główny headliner eventu. Jej booking miał też na pewno wymierny wpływ na sprzedaż biletów. Wszak Minaj miała dziś zaliczyć swój pierwszy występ w Rumunii.

kalendarz

SAGA Festival skomentowała decyzję gwiazdy w następujący sposób:

Z ciężkim sercem musimy ogłosić, że Nicki Minaj właśnie odwołała swój występ w obawie o dobro siebie i swojego zespołu w Rumunii. Nie ma to nic wspólnego z SAGA Festival i jest poza naszą władzą.

Ta wiadomość nas wszystkich zdruzgotała. Wiemy, że jest to dla was wszystkich ogromne rozczarowanie, tak samo jak dla nas.

Wszystkie niezeskanowane jednodniowe bilety niedzielne i bilety „wybierz swój dzień” w całości podlegają zwrotowi pieniędzy. Wszystkie zeskanowane 3-dniowe bilety Pink i 1-dniowe bilety na niedzielę podlegają częściowemu zwrotowi.

Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie w tym trudnym czasie.

W zamian za Nicki Minaj, Armin van Buuren postanowił rozszerzyć swój set. Pierwotnie miał on trwać 90 minut, natomiast według obecnie opublikowanego timetable długość występu nie jest znana. Spekuluje się jednak o trzech godzinach.

sunrise

Główny konkurent wbija szpilę

Złe informacje z obozu SAGA Festival zdają się cieszyć ich największego lokalnego konkurenta, czyli UNTOLD. Tak się wszak składa, że w ten sam weekend w oddalonej o ponad 200 km od Bukaresztu Konstancy odbywa się drugi festiwal Neversea. Organizatorzy postanowili wbić szpilkę rywalowi, umożliwiając darmowe wejście na finałowy dzień eventu wszystkim osobom posiadającym bilet na, tu cytat, “inny festiwal”.

To się dzieje naprawdę. Przyjdź z biletem na inny festiwal i dowodem osobistym, a będziesz mógł wejść. Uratuj tę noc i ciesz się wschodem słońca!

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?