Nie tylko #BEJBA. Tribbs współtworzył dwa utwory, które dostały się do finału Eurowizji

Polska i Szwajcaria – te dwie tegoroczne eurowizyjne delegacje łączy udział Mikołaja Trybulca, znanego szerzej jako Tribbs.

sb

Fenomen Konkursu Piosenki Eurowizji oceniany jest w różny sposób. Nie brakuje osób, które na tydzień eurowizyjny czekają z niecierpliwością przez cały rok. Są także tacy, którzy uważają całe to przedsięwzięcie jako igrzyska muzycznego kiczu. Nie nam oceniać – a przynajmniej nie w tym tekście – kto ma rację. Jedno trzeba jednak przyznać – ten konkurs przykuwa uwagę i nie przechodzi bez reakcji.

BEJBA w finale

Bez reakcji nie przeszła też polska propozycja na tegoroczną Eurowizję. Nasz kraj podczas już 67. konkursu reprezentuje wokalistka i DJka Blanka z utworem “Solo“. Wokół wyboru właśnie tego numeru nie brakowało kontrowersji. Po pierwsze, 23-latka zwyciężyła z faworytem wielu obserwatorów, którym był Jann i jego “Gladiator”. Po drugie, wokół samego procesu wyboru narosło niemało kontrowersji. Po trzecie zaś, występ Blanki podczas preselekcji nie należał do najbardziej udanych. Mamy jednak maj i o wszystkich tych aspektach opinia publiczna trochę już zapomniała. No, może poza tym ostatnim – ale tutaj w kontekście zdecydowanej poprawy jakości performance’u, jaką ujrzeliśmy już podczas prób i samego koncertu półfinałowego. W efekcie Blanka awansowała do finału, który odbędzie się w sobotni wieczór.

“Nasz” człowiek na Eurowizji

W procesie tworzenia tego utworu brał udział Mateusz Michał Mikołaj Trybulec, znany szerzej na scenie elektronicznej (i nie tylko) jako Tribbs. Nie jest to jednak jedyny kawałek, który wyszedł spod między innymi jego rąk, a zakwalifikował się do finału tegorocznej Eurowizji. Drugim z nich jest propozycja szwajcarska – “Watergun” Remo Forrera. Mikołaja mogliśmy zresztą zobaczyć podczas transmisji z pierwszego półfinału – został on zaproszony do Liverpoolu przez wokalistę.

Nie jest to pierwszy muzyczny raz Tribbsa na Eurowizji. Między innymi spod jego ręki wyszedł chociażby nasz ubiegłoroczny kandydat. Przypomnijmy – był to utwór “River” śpiewany przez Krystiana Ochmana.

Wcześniej Mikołaj brał udział w procesie realizacji utworów dla Czech, Hiszpanii i Austrii. O pracy przy eurowizyjnych utworach producent opowiedział na naszym podcaście w 2021 roku.

sb

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?