kontakt

Ted Gardner odszedł 28 grudnia w wieku 74 lat. Współzałożyciel jednego z największych festiwali na świecie – Lollapalooza, a także menadżer m.in. takich zespołów jak: Tool, The Verve, The Cramps, Queens Of The Stone Age, miał bogate doświadczenie w branży muzycznej. O śmierci Ted’a Gardnera poinformował za pośrednictwem Twitter’a Anton Newcombe. To lider zespołu The Brian Jonestown Massacre, którego Gardner od 2004 był menadżerem.

Z przykrością informuję, że Ted Gardner – nasz menedżer – zmarł dzisiaj w otoczeniu kochającej rodziny. Będziemy tęsknić za wspaniałym menedżerem, mentorem i przyjacielem. Nasze kondolencje dla całej jego rodziny i przyjaciół.

Weteran branży muzycznej

Ted Gardner rozpoczął swoją karierę w rodzinnej Australii. Tam kierował klubem Bottom Line w Richmond w stanie Wiktoria, razem z Michaelem Gudinskim i Rayem Evansem. Później wspierał zespół Men at Work i pomógł wypromować ich debiutancki album. Towarzyszył też podczas pierwszej amerykańskiej trasy koncertowej zespołu Fleetwood Mac. W 1983 zamieszkał w Ameryce i był kierownikiem trasy koncertowej lub produkcji Franka Zappy i zespołów: Echo & The Bunnymen, New Order, UFO, Tangerine Dream czy Crowded House. Stał się również menadżerem Jane’s Addiction.

W 1991 Ted Gardner wraz z liderem zespołu Jane’s Addiction – Perrym Farrellem – założył znany na całym świecie festiwal Lollapalooza. Od tamtego momentu do dziś wydarzenie stało się świętem muzyki dla fanów z całego globu. Na scenach gości największe gwiazdy wielu gatunków muzycznych. Choć główna impreza odbywa się w Grant Park w Chicago, wydarzenia tej marki mają też miejsce w Chile, Brazylii, Argentynie, Niemczech, Szwecji i Francji.

kontakt