Spotify Top 100

RYSY to polski projekt muzyki elektronicznej, przy którym współpracują Wojtek Urbański, działający solo jako Urbanski oraz Łukasza Stachurko, który sam produkuje pod aliasem Sonar Soul. Duo razem i osobno współpracowało z wieloma cenionymi polskimi wokalistami oraz producentami, takimi jak – Justyna Święs (The Dumplings), Piotr Zioła, Baasch, Tymek, Sorry Boys, Rosalie, Igo (Bass Astral x Igo, Clock Machine) i wieloma innymi.

W ich produkcjach przewijają się house’owe klimaty, łączone z różnymi innymi gatunkami. Nagradzane wideo do utworu “The Fib” na YouTube ma już 1,4 miliona odtworzeń – nie są to więc postaci z przypadku. Wraz z końcem 2020 roku RYSY po prawie czterech latach przerwy wróciły, publikując w sieci nowy singiel. Co nowego po latach ma do zaoferowania polski duet?

(Nie)zapomnij o nas

Nie jednego fana aliasu RYSY ucieszył niespodziewany powrót artystów do tego projektu. 31 grudnia 2020 na serwisach streamingowych pojawił się nowy singiel “4GET”, zapowiadający ich nowy album. Już od pierwszych sekund utworu czuć niepowtarzalny klimat produkcji polskiego duetu producentów. Granica jawy i snu połączona z ujęciami starszych nagrań kobiet ćwiczących fitness zaprezentowane w teledysku idealnie wpasowują się w klimat towarzyszących jej dźwięków. Nietrudno odpłynąć przy tej produkcji!

“Nie chcę już tu być”

Powyższe słowa pochodzą z tekstu najnowszego singla Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko. Do współpracy nad trackiem “Miejsca” został zaproszony Michał Anioł (który notabene na dniach wydaje debiutancki album). Utwór reprezentuje bardziej deepowe i spokojniejsze brzmienia. Cały obrazek dopełnia klimatyczny teledysk nakręcony przez znanego YouTubera Krzysztofa Gonciarza. Nie jest to pierwsza współpraca artystów. Gonciarz kilka lat temu wykorzystywał wcześniejszą twórczość duetu we swoich Vlogach. Prócz tego w 2020 roku założył on nową wytwórnię Dyspensa Records wraz z 1/2 projektu RYSY – Wojtkiem Urbańskim.

Nowy album już na wiosnę

“4Get” oraz “Miejsca” są singlami promującymi nowy album grupy producentów. Premiera materiału w ramach krążka “4GET” ma mieć miejsce na wiosnę 2021 roku. Na kolejnych utworach możemy spodziewać się wielu współprac, w tym już znaną z poprzednich produkcji duetu Justynę Święs (1/2 The Dumplings). Na stronie Dyspensa Records można już zamówić płytę w preorderze. W sprzedaży są wydania na CD, na winylu oraz specjalne zestawy z albumem i gadżetami, określone jako limitowana wersja VIP. Więcej informacji znajdziecie w internetowym sklepie wytwórni.

RYSY album 4GET, wersja na winylu

Spotify Top 100