kontakt

Mimo pandemii, ubiegłoroczne wakacje były obfite w wiele interesujących imprez w sporej liczbie miast w naszym kraju. Dotychczas pod względem miejskich miejscówek prym wiodły takie miasta, jak Gdańsk czy Warszawa. W ubiegłym roku jednak ta sytuacja zaczęła ulegać zmianie – do gry włączył się bowiem Kraków.

Wszystko to za sprawą uruchomienia miejscówki o nazwie Nowa Rezydencja. Od lipca ubiegłego roku (z przerwą na lockdown) w budynku nowohuckiego kombinatu organizowane były rozmaite aktywności, na czele z koncertami. Pod tym względem było różnorodnie – nie brakowało w programie bowiem muzyki alternatywnej, rapu, popu i muzyki elektronicznej. W tym sezonie wystąpili tam już chociażby Oliver Huntemann, Klangkuenstler, Ten Walls oraz polski duet DUSS.

Dla fanów dobrej, undergroundowej elektroniki atrakcji więc nie brakuje. Nie inaczej będzie też w ten weekend – Nowa Rezydencja obchodzi bowiem pierwsze urodziny, a celebracja zapowiada się naprawdę godnie.

W piątek połamańce…

Impreza urodzinowa potrwa trzy dni. Pierwszego dnia – czyli w piątek, 9 lipca – szykuje się co nieco dla fanów drum and bassu. Scenę krakowskiego klubu odwiedzi Current Value wraz z solidną reprezentacją polskich przedstawicieli tego gatunku. Do długoletniego weterana sceny DNB, który ma na koncie występy na eventach pokroju Rampage czy Beats for Love oraz współpracującego z Bjork czy kultowym kolektywem Noisia dołączy aż 5 DJi. Na supporcie znajdziemy aliasy takie jak Cool Bid, Mr Floppy, Kosay, Sick oraz Spisek Jednego.

Bilety na wydarzenie można zakupić w przedsprzedaży za pośrednictwem Going w cenie 19 zł. Wejściówki będą dostępne również na bramce w cenie 30 zł.

…w sobotę techno…

Dzień drugi będzie stać pod znakiem występu Dubfire. Irańsko-amerykański producent po piątkowym secie w stołecznej Pradze Centrum zawita do grodu Kraka. Występ jednej z ważniejszych postaci świata techno będzie otoczony supportem, za który odpowiedzialni będą Kosherny i Roger. To wszystko na Patio – bowiem na drugiej scenie (o nazwie Ogród) klimat będzie narzucał Blezz.

Bilety można nabyć w przedsprzedaży online, która trwa do 10 lipca do godziny 15:00. Sprzedaż trwa za pośrednictwem platformy Going. Cena w pierwszej puli wynosi 29 zł, a w drugiej 49 zł. Bilety będzie można również nabyć na bramce w cenie 60 zł.

…a w niedzielę lunch

Skoro w sobotę był melanż, to w niedzielę musi być chill. Tak też będzie podczas pierwszych urodzin Nowej Rezydencji. Podczas imprezy z serii Fresh Sundays będzie panować lżejsza muzyka (za którą odpowiadać będzie Fuchs). Odpowiedniego klimatu dopełni autorski grill, który swoje otwarcie będzie mieć w piątek w należącym do tego kompleksu ogrodzie. Zabawa rozpocznie się o godzinie 12:00.

Atrakcji nie zabraknie również dla fanów muzyki innej niż elektroniczna. W ramach serii „Lato w Plenerze” w sobotę wystąpią Beata Kozidrak i zespół Bajm, a w niedzielę – Mery Spolsky. Więcej informacji na temat wszystkich atrakcji weekendu znajdziecie pod tym linkiem.

kontakt