FL Studio 21 nadchodzi! Szykują się dość istotne zmiany

Image-Line już niedługo ma zamiar wypuścić nową wersję jednego z najpopularniejszych programów do tworzenia muzyki – FL Studio 21.

pdc

FL Studio to jeden z najpopularniejszych programów do tworzenia muzyki. Ma on zarówno swoich fanów, jak i przeciwników. Zależne jest to w zasadzie od przyzwyczajenia, gustu i organizacji swojej pracy. Z tego względu niektórzy producenci bardziej odnajdą się w DAWie od belgijskiej firmy, a niektórzy w Abletonie.

Cicha zapowiedź

Pare dni temu Image-Line ujawniło, iż są na ostatniej prostej prac nad nową wersją ich popularnego programu. Zostało to wprost zapowiedziane na kanale FL Studio na YouTube. Jednak w tym samym czasie rozpętała się potężna dyskusja na oficjalnym forum, dotycząca długo wyczekiwanych nowych funkcji.

Data wydania FL Studio 21 nie jest obecnie znana. W tym tygodniu ukazała się wersja 20.9.1., w której zostało dodanych i zmienionych parę funkcji. Między innymi zmiany zaszły w przeskokach i skanowaniu ścieżek oraz usprawniono interfejs dodawania pluginów. Są to dość małe poprawki, które znacznie zaoszczędzą czas i ułatwią posługiwanie się programem, lecz użytkownicy bardziej zwrócili uwagę na samą zapowiedź zupełnie nowej wersji programu.

Czego możemy się spodziewać?

Jedną z nowych funkcji omawianych w wątku na forum dotyczącym FL Studio 21, jest dodanie zintegrowanych obwiedni do klipów audio na playliście. Ta funkcja zdecydowanie przyda się wielu osobom, dając większą kontrolę podczas pracy z dźwiękiem. Nie zastąpi to obecnego systemu automatyzacji klipów, ale będzie dodatkową funkcją zwiększającą elastyczność pracy. Więcej zmian zostanie zapewne zaprezentowane już niedługo. Tutaj znajduje się odnośnik do dyskusji na forum.

pdc

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?