No to się pobawiliśmy. Od 15 grudnia kluby znów zamknięte – ale z jednym wyjątkiem

Od 15 grudnia dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia będą musiały zostać zamknięte. Wyjątkiem ma być sylwester.

kontakt

Około tydzień temu na naszych łamach podawaliśmy informacje dotyczące obecnie już obowiązujących obostrzeń pandemicznych. Wówczas wniosek był prosty – dla organizatorów imprez i właścicieli klubów nie zmienia się de facto nic. Niestety, sytuacja uległa zmianie i podczas wtorkowej konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia poznaliśmy nowe informacje dotyczące obostrzeń. Są one związane ze zbliżającym się okresem świątecznym trwającą w dalszym ciągu czwartą falą koronawirusa, a także z zagrożeniem związanym z tzw. wariantem Omikron.

Kluby znów zamknięte

W tym wypadku nie mamy dobrych wiadomości dla właścicieli lokali gastronomicznych czy klubów. Ci pierwsi będą musieli ograniczyć obłożenie do 30% – przy czym nie dotyczy to osób zaszczepionych, które zostaną pod tym kątem zweryfikowane. Ten sam limit dotyczyć będzie między innymi hoteli, kin czy teatrów.

Natomiast ci drudzy są w zdecydowanie gorszej sytuacji. Od 15 grudnia dyskoteki, kluby i obiekty udostępniające miejsca do tańczenia będą musiały zostać zamknięte. Wyjątkiem ma być sylwester – wówczas będzie można organizować imprezy z limitem 100 osób, przy czym limit ten także nie obowiązuje osób zaszczepionych.

Co dalej?

Stawia to pod znakiem zapytania organizację szeregu wydarzeń, w tym także finału Polish DJs Chart, który planowany jest na piątek, 17 grudnia we wrocławskim klubie Wall Street. W najbliższych dniach powinniśmy poznać stanowiska zarówno dotyczące tej, jak i wielu innych planowanych na końcówkę roku imprez.


foto: Sacher

Total
22
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?