Nowy singiel Olivera Heldensa brzmi bardzo świeżo. Jednak nie wiecie o nim wszystkiego!

Oliver Heldens wydał pod koniec roku singiel “Aquarius”. Ciekawostką jest to, że mamy tu do czynienia z nową wersją pewnego, mającego już 20 lat numeru.

sunrise

Jakiś czas temu miała miejsce premiera utworu “Aquarius“, za który odpowiada holenderski DJ i producent Oliver Heldens. Fani przyjęli produkcję bardzo entuzjastycznie, chwaląc ją przede wszystkim za całkiem świeże i klimatyczne brzmienia. Doceniliście go również Wy – utwór ten wygrał bowiem w cuglach jedno z głosowań w ramach #TUNEOFTHEWEEK.

Mało osób jednak wie, że future house’owy numer to tak naprawdę nowa wersja pewnego utworu sprzed ponad dwóch dekad!

kalendarz

Oliver Heldens przerabia klasyka

Mowa tutaj o remixie stworzonym przez amerykańskiego DJ-a Kerri Chandlera do utworu “You’re In My System” duetu – nomen omen – The System. Oryginał ujrzał światło dzienne w roku 1982, a wspomniany remix został wydany w roku 1998. Oliver Heldens w “Aquarius” zsamplował linię melodyczną kawałka i dorzucił do niej swoje house’owe patenty. Jak widać, dźwięki wymyślone ponad 20 lat temu nadal mogą brzmieć świetnie, i – co najważniejsze – nowatorsko.

ultra

Wszystko na legalu

Gwoli uściślenia – Holender uwzględnił twórcę remiksu w creditsach. Nie jest to codzienna praktyka – i w tym momencie przypomina się nam Joel Corry, o którego sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Motyw referencyjny już słyszeliście – teraz sprawdźcie wersję odświeżoną – i to z naciskiem na to ostatnie słowo!

sunrise

kalendarz

Total
13
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?