kontakt

Pewnych klasyków nie powinno się dotykać i przerabiać – twierdzą niektórzy. My jednak uważamy, że jak najbardziej można – byle zrobić to z dobrym smakiem oraz szacunkiem do oryginału. To właśnie uczynił Oliver Heldens, który właśnie wydał swój cover „Another Chance” Rogera Sancheza.

Chyba nie ma osoby kochającej muzykę klubową, zwłaszcza urodzonej w latach 90-tych ubiegłego wieku lub wcześniej, która nie kojarzyłaby kultowego teledysku z kobietą noszącą swoje ogromne serce przez zgiełk Nowego Jorku. Ten słynny nakręcony przez Philippe’a Andre wideoklip powstał do utworu Rogera Sancheza – „Another Chance”, wydanego 20 lat temu, w lipcu 2001 roku.

Jednak historia tego numeru jest znacznie dłuższa, prowadząc nas do 1982 roku i… zapewne bardzo dobrze znanego Wam zespołu. Jak wyjawił w wywiadzie dla DJ Mag, Sanchez udał się do sklepu muzycznego w Montrealu, gdzie szukał inspiracji do jednej z ostatnich produkcji, które chciał umieścić na swoim studyjnym albumie. W jego ręce wpadł wówczas album grupy… TOTO – „Toto IV” (z takimi hitami, jak: „Africa” czy „Rosanna”).

Numerem trzy na tym wydawnictwie był utwór „I Won’t Hold You Back”. I to właśnie jego początek w „Another Chance” (intro i pierwsze dwa wersy tekstu) zsamplował amerykański producent. Efekt? Pierwsza pozycja na listach przebojów w Wielkiej Brytanii, Australii i Rumunii oraz status house’owego klasyka na długie lata.

Ten kawałek stał się inspiracją dla wielu producentów, w tym… Olivera Heldensa, który właśnie wydał swoją interpretację „Another Chance”.

„Another Chance” Rogera to jedno z moich ulubionych nagrań w historii muzyki house/dance; tym bardziej wielkim zaszczytem jest dla mnie stworzenie remiksu na 20-lecie tego ikonicznego utworu.

Starając się pozostać wiernym oryginałowi, dodałem mu nieco bardziej nowoczesnego, progresywno-house’owego podejścia; efekt jest naprawdę epicki, a jednocześnie – tak myślę – wciąż ponadczasowy.

Jestem bardzo szczęśliwy z fantastycznych reakcji, jakie otrzymał po moich ostatnich występach w Stanach i na Creamfields w Wielkiej Brytanii […].

Oliver Heldens

Swoje zdanie na temat wersji właściciela Heldeep wyraził też sam Roger Sanchez:

Jestem podekscytowany tym, jaką drogą Oliver poprowadził „Another Chance” – utrzymał ducha oryginału, ale dodał do niego swojego klimatu i wynik tego jest epicki! Wspaniałym procesem było współpracowanie z nim nad tą wersją i nie mogę się doczekać reakcji ludzi na parkietach.

Roger Sanchez

Interpretacja Heldensa jest bardziej dynamiczna i taneczna od oryginału. Być może część osób nadal woli wersję Sancheza, lecz trzeba przyznać rację obu artystom – Oliver rzeczywiście podszedł do utworu z szacunkiem i dobrym smakiem. Holender może być z siebie dumny.

kontakt