Organizator Open’er Festival zapewnia – w przyszłym roku impreza się odbędzie

Mikołaj Ziółkowski z agencji Alter Art w wypowiedzi na łamach Gazety Wyborczej zapewnił, że Open’er Festival odbędzie się w przyszłym roku.

sb

Powoli zbliżamy się do końca 2020 roku. Zazwyczaj jest to okres podsumowań a branża muzyczna siada do bilansu wpływów i wydatków ze zrealizowanych w sezoni festiwali i imprez. Niestety tym razem jest całkiem inaczej.

Organizatorzy liczą bowiem zupełnie odwrotnie, niż w ubiegłych latach – a więc ile stracili, kogo musieli zwolnić oraz co muszą zrobić, żeby utrzymać się w branży. Dla sektora kultury tak ciężkiej sytuacji nie było chyba nigdy. O tyle dobrze, że rządy (w tym polski) starają się pomóc, wypłacając pieniądze dla poszczególnych firm.

Ten rok jest już stracony, ale trzeba zrobić wszystko żeby w 2021 mogły powrócić eventy na szeroką skalę. Już teraz planowane są ruchy i obmyślane są strategie działania – a swoim podejściem do tematu ze światem podzielił się organizator Open’er Festival.

Ważne zapewnienie i trzy scenariusze

Mikołaj Ziółkowski z agencji Alter Art w wypowiedzi na łamach Gazety Wyborczej zapewnił, że impreza odbędzie się w przyszłym roku. Inna kwestia to już to, w jaki sposób zostanie ona zorganizowana. Według przedstawiciela agencji eventowej, możliwe są trzy scenariusze powrotu:

  • pierwszy z nich zakłada, że udaje się wrócić do normalności i festiwale będą się odbywać w podobnej formule jak w zeszłych latach, jednak ze zwiększonym rygorem sanitarnym
  • drugi zakłada, że jest faza przejściowa i obowiązują specjalne procedury, które umożliwią odbywanie się festiwali, jak konieczność zaszczepienia się, aby wejść na festiwal
  • trzeci scenariusz zakłada, że festiwale się odbędą, ale nie w klasycznej formule. Pewnie możemy się domyślać, że chodzi o formę online

Oby się udało!

Wydają się to bardzo prawdopodobne i racjonalne opcje – miejmy nadzieję, że uda się zrealizować pierwszy albo drugi. Co ważne, większość zaplanowanych na 2020 artystów potwierdza swoją obecność w Gdyni w przyszłym roku.

Dla fanów muzyki elektronicznej ciekawymi nazwiskami mogą być między innymi Martin Garrix, The Chemical Brothers, czy Rüfüs Du Sol.

Przypomnijmy, że Opener Festival ma się odbyć w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku.

Trzymamy kciuki za pomyślny rozwój sytuacji!

foto: Opener Festival

sb

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?