Doja Cat nie może, więc A$AP Rocky ogłoszony jako headliner Open’er Festival 2022

Kolejne ogłoszenia największego festiwalu w Polsce. Tym razem Open’er Festival przygotował dla nas między innymi zastępstwo za Doję Cat.

PDC

Postpandemiczny okres festiwalowy zapowiada się bardzo dobrze pod względem topowych zagranicznych bookingów. Wystarczy spojrzeć z brzegu na Sunrise Festival, FEST Festival czy Kraków Live Festival, których organizatorzy zaczęli ogłaszać artystów z pierwszych półek. Część z nich po raz pierwszy pojawią się w Polsce (np.: Future, Lewis Capaldi, Halsey), zaś inni bardzo rzadko występują w naszym kraju (np.: David Guetta czy The Chainsmokers).

Dużo do powiedzenia w tym temacie był i jest Open’er. Do tej pory zostali ogłoszeni tacy wykonawcy jak: Imagine Dragons, Dua Lipa, Martin Garrix, Maneskin, Megan Thee Stallion, Playboi Carti, The Killers, Twenty One Pilots czy The Chemical Brothers. Kto dołącza do tego składu?

emuze.me

Zastępca dla Dojy

Jak dobrze wiemy, Doja Cat miała być headlinerką tegorocznego Open’era. Niestety, wokalistka musiała odwołać swoją całą trasę zarówno europejską jak i amerykańską ze względu na nagłą operację migdałków, która uniemożliwia jej śpiewanie na dłuższy czas.

Organizatorzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć godnego jak i równie rozpoznawalnego zastępcę. Dzisiejsza ogłoszenia Open’er rozpoczął od Lorda Pretty Flacko – bądź jak kto woli – A$AP Rocky.

PDC

Amerykański raper miał pojawić się w Polsce już w Gdyni w 2019 roku. Wszystko zmieniło się, gdy niedaleko przed imprezą został aresztowany i oskarżony za napaść z użyciem broni.

Twórca takich hitów jak “Praise The Lord”, “Everyday” czy “Wild For The Night” wystąpi po raz drugi w Polsce. Jego debiut w naszym kraju nastąpił prawie dekadę temu – w warszawskim Palladium w 2013 roku, kiedy to promował swój drugi krążek – LONG.LIFE.A$AP.

Ukraiński akcent “Etno – Chaosu”

Kolejnym ogłoszenie należy do nie komercyjnego zespołu pochodzącego z Ukrainy – DakhaBrakha. Ich muzyka to jeden wielki perfomance który czerpie z wpływów muzyki etnicznej wraz z elementami folku z różnych stron świata. Fani ukraińskiej kultury będą mieli coś dla siebie w piątek na Tent Stage.

Kolejne polskie ogłoszenia

Do tej pory Alter Art z polskich wykonawców ogłosił takie nazwiska jak np.: Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Young Leosia czy VTSS. Żeby powiększyć przekrój, dzisiejszego dnia dostaliśmy aż 9 krajowych ogłoszeń!

W Gdyni polską scenę reprezentować będą:

emuze.me

  • Ralph Kamiński – Środa (Orange Main Stage)
  • Oki – Sobota (Tent Stage)
  • Zdechły Osa – Czwartek (Alter Stage)
  • Żabson & Young Igi (Czwartek – Tent Stage)
  • Vito Bambino (Środa – Tent Stage)
  • EABS (Piątek – Alter Stage)
  • Szczyl (Sobota – Alter Stage)
  • Otsochodzi (Czwartek – Tent Stage)
  • Kacperczyk (Sobota – Orange Main Stage)

Znamy już więc niemal cały lineup Open’er Festival 2022. Bilety do kupienia na stronie opener.pl.

emuze.me

PDC

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?