Open’er Festival 2023 z kolejną dokładką artystów. Underworld, Editors i nie tylko dołączają do lineupu

Na niemal miesiąc przed Open’er Festival 2023 poznajemy kolejne nazwiska – w tym także te zagraniczne – które wystąpią w Gdyni.

kalendarz

Do tegorocznej edycji Open’er Festival został mniej niż miesiąc. Uczestnicy imprezy już odliczają dni do momentu przekroczenia bramek prowadzących na teren lotniska Gdynia-Kosakowo. Pomimo tego, flagowe wydarzenie agencji AlterArt nie ma jeszcze w pełni ogłoszonego lineup’u. Wielu myślałoby, że na ostatnią chwilę organizator wypełni brakujące sloty jedynie lokalnymi nazwami. Nic bardziej mylnego! Z okazji Dnia Dziecka ogłoszono pięć nowych nazw, które zasilą trójmiejskie wydarzenie. W tym znalazło się co nieco dla fanów elektronicznych brzmień.

W końcu elektronicznie

Open’er, oprócz Beat Stage, przyzwyczaił nas do EDMowych akcentów na innych scenach festiwalu. Główna estrada zawsze gościła co najmniej jednego reprezentanta takich brzmień. Rok temu mieliśmy okazję zapoznać się z selekcją Martina Garrixa, a trzy lata temu za deckami popis dali między innymi Swedish House Mafia i Diplo. Tym razem na pierwszego elektronicznego artystę musieliśmy długo poczekać. Za to otrzymaliśmy nie lada gratkę dla fanów gatunku, jak i Open’erowych wyjadaczy. Mowa tu o walijskich legendach, czyli Underworld. Artyści po latach powracają do Gdyni, by wystąpić 30 czerwca na Tent Stage.

kalendarz

Duże nazwy na Tent Stage

Zazwyczaj bardziej rozpoznawalne nazwiska zasilają skład głównej sceny festiwalu. Tym razem jest lekko inaczej. Oba zagraniczne ogłoszenia zasilają skład zadaszonej sceny. Na Tent Stage również usłyszymy Editors. Jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów brzmień alternatywnych zobaczymy w Gdyni 28 czerwca. Na koncercie na pewno nie zabraknie propozycji z ich świeżego, siódmego krążka “EBM”.

kalendarz

Polska dokładka

Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka i Szczyl – te trzy polskie nazwy również zobaczymy na lotnisku Gdynia-Kosakowo. Daria zaprezentuje materiał z nadchodzącego albumu, dzieląc główną scenę 30 czerwca wraz z Arctic Monkeys i Queens of The Stone Age. Dzień później wystąpi kolejna reprezentantka alternatywnych brzmień – Kasia Sochacka. Rok temu zagrała w ramach Czujesz Klimat Stage, w tym roku wystąpi na Tent Stage. Nie zabraknie też rapu na Alter Stage, czyli Szczyla z projektem 8171 LIVE.

Regular Tickets tylko do 5 czerwca

Zostało tylko kilka dni, by zaoszczędzić co nieco na biletach. Do poniedziałku za jednodniową wejściówkę zapłacimy 449 zł. Karnet weekendowy to kwestia 689 zł, a 4-dniowy – 949 zł. Od 6 czerwca wchodzi w życie pula Final Call. Wtedy za jeden dzień zabawy zapłacimy 479 zł, dwa 729 zł. Za możliwość uczestnictwa w całej imprezie będziemy musieli zapłacić 989 zł. Aktualne ceny zawsze są dostępne stronie imprezy.

sunrisefoto: Rob Loud

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?