Open’er Festival 2024 bez Beat Stage, ale…? Znamy pełen lineup oraz timetable festiwalu

Bez dedykowanej sceny klubowej będzie odbywać się Open’er Festival 2024. Są jednak dobre wieści dla tych, którzy szukają w Gdyni elektroniki.

sunrise

Koniec czerwca zwiastuje nam lato pełne wydarzeń kulturalnych wszelkiej maści – szczególnie, że dobra pogoda sprzyja muzycznej zabawie. Najpopularniejszą okazją na to w naszym kraju w kategorii “multigatunkowe eventy z wielkimi gwiazdami” jest Open’er Festival. Trójmiejska impreza od lat zachęca fanów różnorodnych brzmień, kusząc dużymi nazwami z branży. W tym roku głównymi gwiazdami są Foo Fighters, Dua Lipa, Doja Cat, Sam Smith oraz Hozier. Smakowitym kąskiem dla elektronicznych dusz podczas nachodzącej edycji są takie nazwy jak Skrillex, Disclosure, Modeselektor, Claptone, Sofi Tukker czy Floating Points. Mało tego – co roku działała także skupiona na muzyce house i techno Beat Stage, której ubiegłoroczny lineup podniósł poprzeczkę wysoko. Niestety, to byłoby zbyt piękne, żeby miało być prawdziwe. W tym roku organizatorzy nie przewidzieli dedykowanej elektronicznej przestrzeni. Na to jednak wygląda, że nie wszystko stracone.

Zmiany i zamiany

W miejsce Beat Stage wchodzi Flow Stage. Zamiast jakościowej elektroniki z lokalnego, jak i zagranicznego poletka, pod dachem zaprezentują się polscy artyści, prezentując różnorodne brzmienia – od alternatywy, przez rap, aż do popu. Wśród aktów ogłoszonych w ramach tej przestrzeni, godnymi uwagi nazwami są między innymi Miły ATZ, Lordofon, Natalia Przybysz, CatchUp czy Daria ze Śląska.

kalendarz

Co z elektroniką? Po oficjalnym potwierdzeniu zmiany planów, organizator odsyłał zawiedzionych fanów do stref partnerskich. Uczestnicy lokalnych festiwali już od dawna mogą szukać tanecznych brzmień wśród stanowisk promujących rozmaite marki. Nieraz w tym temacie nas nie zawodziła Strefa Jelenia czy też House of Walkers. Jednak na pierwszy rzut oka taka odpowiedź wyglądała dość lakonicznie, przenosząc odpowiedzialność na zewnętrzne siły. Teraz już wiemy, że coś w tym jest – taneczna elektronika będzie wszak dominować w strefie sieci drogerii Rossmann. Na przestrzeni czterech dni festiwalu wystąpią tam:

kalendarz

Angelo Mike
Beskres
Deemz
DJ PLK
DUSS
Lulu Malina
Kuba Karaś
Last Robots
Reni Jusis
Rysy
Sincz

Dodatkową atrakcją dla fanów festiwalu, który zamieszkują Warszawę bądź Łódź są warmup’owe imprezy, także rozkręcane przez Rossmann. To wszystko na terenie galerii handlowych Złote Tarasy oraz Manufaktura. Za DJką staną Sound Rebelion (Łódź) oraz Adam Boguta (Warszawa).

sunrise

Zaplanuj swojego Open’era

Ostatnimi ogłoszonymi zagranicznymi artystami, który w tym roku odwiedzą lotnisko Gdynia-Kosakowo, są Charli XCX, Hozier, Mabel, Don Toliver, Tinashe, Ashnikko i Tyla. W tym roku dużą część lineup’u napędzają polskie nazwy. Końcowa transza lokalnych aliasów zawiera takie nazwy jak Kacperczyk, Kasia Lins, Kaz Bałagane oraz Gruby Mielzky. Na naszych łamach do tej pory nie wspominaliśmy również o występach takich postaci, jak Kwiat Jabłoni, Margaret, Zalewski, Oki, Sobel, Otsochodzi czy PG$, wspólnego projektu Bambi i Young Leosi. Wraz z zamknięciem lineupu, przyszedł czas na publikacje timetable imprezy. Poznajcie poniżej rozpiskę godzinową wydarzenia, w podziałem na dni.

Środa (3.07)

Czwartek (4.07)

Piątek (5.07)

Sobota (6.07)

Bilety na ostatnią chwilę

Wraz z informacją o zmniejszeniu ilości scen, cena wejściówek na wydarzenie się zwiększa. Jeśli chcecie wziąć udział w Open’erze na ostatnią chwilę, możecie kupić bilety między innymi na stronie organizatora (Altersklep). Karnet czterodniowy to wydatek 1089 zł, a weekendowy uszczupli portfel o 799 plnów. Wyskok na jeden dzień? Żaden problem. Wystarczy pozbyć się 529 złotych. Więcej opcji oraz informacji znajdziecie na witrynie imprezy.


foto: Mateusz Lodziński

kalendarz

kalendarz

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?