Skrillex, Claptone i Sofi Tukker zasilają lineup Open’er Festival 2024

Niewidziany w naszym kraju od 8 lat Skrillex będzie zamykać swoim występem główną scenę na Open’er Festival 2024.

kalendarz

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy – Open’er Festival 2024 ruszył z kolejnymi ogłoszeniami artystów. W porównaniu z innymi, zagranicznymi eventami, polskiemu gigantowi odkrywanie kolejnych kart szło co prawda dość topornie, ale z końcówką stycznia udało się co nieco nadrobić. Podczas wtorkowych ogłoszeń do lineup’u dołączyło kilka mocnych nazwisk, na których czele stoi niewidziany nad Wisłą od ośmiu lat Skrillex.

Skrillex na Open’er Festival 2024

Ostatnia wizyta Sonny’ego w naszym kraju miała miejsce w 2016 roku – i, co ciekawe, wtedy też ściągnęła go agencja Alter Art. Jego występ miał miejsce wówczas w stolicy, podczas Orange Warsaw Festival.

kalendarz

W tym roku Skrillex wystąpi w Polsce 6 lipca, jako closing act ostatniego dnia imprezy na Orange Main Stage.

kalendarz

Oprócz jednej z czołowych obecnie postaci świata elektroniki, lineup zasilili zwycięzcy Eurowizji z roku 2021 – formacja Maneskin. Lubiani wśród polskich słuchaczy Włosi zagrają na głównej scenie Open’er Festival w środę, 3 lipca. Ten dzień na Orange Main Stage będzie mocno gitarowy – headlinerami środy będą bowiem Foo Fighters.

Skład piątkowego Tent Stage zasili z kolei formacja Slowdive, będąca legendą gatunku shoegaze. 5 lipca pod namiotem wystąpią również brytyjski wokalista o pseudonimie Sampha, a także francuski duet AIR. Na piątkowej Alter Stage natomiast w tej turze ogłoszeń zameldował się duet Modeselektor.

sunrise

Dzień później – czyli tego samego dnia, co Skrillex – w Gdyni wystąpi duet Sofi Tukker. Ich koncert na Tent Stage nie powinien ujść uwadze szczególnie tym, którzy mieli ochotę zobaczyć ich na żywo w ubiegłym roku, podczas FEST Festivalu.

Co ogłoszono wcześniej?

Ogłoszona dziś siódemka dołącza do postaci, które zostały ogłoszone jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Tuż przed świętami potwierdzono, że na głównej scenie 5 lipca wystąpi 21 Savage, jeden z najpopularniejszych obecnie raperów na świecie. Tego samego dnia przed polską publiką zaprezentuje się Ice Spice, popularna i kontrowersyjna zarazem reprezentantka kobiecej sceny rap. To na Orange Main Stage – bo na Tent Stage podczas piątkowej imprezy do Polski powróci jedna z bardziej uznanych house’owych formacji, znana jako Claptone.

W grudniu poznaliśmy także kolejnych artystów z Alter Stage – są to L’imperatrice i Sofia Kourtesis. Dowiedzieliśmy się także, że 6 lipca na Tent Stage – tego samego dnia, co Sofi Tukker – wystąpi Two Feet.

kalendarz

kalendarz

Dla porządku przypomnijmy jeszcze wcześniejsze ogłoszenia. Wówczas ogłoszono headlinerów piątkowej (Doja Cat), czwartkowej (Dua Lipa) i środowej (Foo Fighters) części festiwalu. Na scenie głównej pojawi się także Sam Smith – jego występ zaplanowany jest na 5 lipca. Dzień później natomiast na Tent Stage zjawią się Loyle Carner i Masego. W tym samym miejscu – ale 4 lipca – to, co nie udało się w 2022 roku przez ewakuację, zrobi pod namiotem Michael Kiwanuka. Alternatywną część publiki zadowoliły natomiast ogłoszenia na Alter Stage, gdzie wystąpią Yaeji, Floating Points, Benjamin Clementine i Noname.

Open’er Festival 2024 – bilety

Kolejne ogłoszenia Open’er Festival 2024 z pewnością mogą zachęcić część osób zainteresowanych wizytą w Gdyni do zakupu wejściówek już teraz. Obecnie dostępna jest pula biletów regular w następujących opcjach cenowych:

sunrise

  • karnet na 4 dni – 1039 zł
  • karnet weekendowy (piątek + sobota) – 759 zł
  • bilet jednodniowy – 495 zł
  • karnet na 4 dni + pole namiotowe – 1305 zł
  • karnet weekendowy (piątek + sobota) + pole namiotowe – 935 zł

Do powyższych cen należy doliczyć 5% opłaty serwisowej. Przykładowo – w przypadku karnetu czterodniowego będzie to kwota 51,95 zł.

Bilety na Open’er Festival 2024 znajdziecie na stronie altersklep.pl. Open’er Festival 2024 odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2024 w Gdyni.

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?