kontakt

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premiera i ministra zdrowia nie poznaliśmy konkretnej daty, do kiedy organizacja imprez masowych będzie zakazana. Wiadomo jedynie, że ta restrykcja będzie zdejmowana na końcu. Zważywszy na realia, na tę dobrą wieść jeszcze długo poczekamy.

W każdym razie tylko kwestią czasu było wydanie przez agencję Alter Alt oświadczenia dotyczącego Orange Warsaw Festival, otwierającego de facto sezon letnich festiwali w Polsce. Dowiadujemy się z niego, że z powodu COVID-19 planowana na 5 i 6 czerwca tegoroczna edycja zostaje przeniesiona na rok przyszły. Oznacza to de facto, że zostaje odwołana.

OWF dopiero w 2021

Orange Warsaw Festival to event multigatunkowy – jednak nie brakowało tam w ubiegłych latach EDMu. We wcześniejszych latach lineup zasilali chociażby Martin Garrix, Axwell /\ Ingrosso czy w ubiegłym roku Marshmello. W tym roku organizatorzy nie zdążyli ogłosić nikogo z naszego muzycznego nurtu. Lineup stanowili dotychczas Camila Cabello, Young Thug, 5 Seconds Of Summer oraz formacja Brockhampton.

Ci ostatni już jakiś czas temu odwołali swój występ na warszawskim Służewcu. Jednak dziś, przy okazji informacji o odwołaniu OWF 2020, dowiedzieliśmy się, że czternastoosobowy rapowy kolektyw zagra na edycji przyszłorocznej, która odbędzie się 4 i 5 czerwca.

Jak informuje agencja Alter Art, lineup ma zostać poszerzony o sporo nowych nazwisk, a zakupione na tegoroczną zabawę bilety zachowują swoją ważność. Poniżej możecie przeczytać pełną treść oświadczenia organizatora,

Orange Warsaw Festival 2020 – oświadczenie

Drogie Festiwalowiczki i Drodzy Festiwalowicze!
To dla nas wszystkich niezwykle trudny moment. W ostatnim czasie koronawirus zdominował praktycznie wszystkie dziedziny naszego życia, wystawiając całą globalną społeczność na ciężką próbę.

Tak jak Wy, po miesiącach przygotowań, nie mogliśmy się doczekać kolejnej edycji Orange Warsaw Festival i dwóch magicznych dni z muzyką w Warszawie. Niestety, rzeczywistość ostatnich tygodni okazała się bezwzględna. W obliczu sytuacji epidemiologicznej w Polsce i na świecie i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, a także na podstawie obowiązujących decyzji administracyjnych władz, 13 edycja festiwalu odbędzie się w nowym terminie. Z ogromnym smutkiem i ciężkim sercem informujemy, że 2020 to będzie rok bez OWF, jednak jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo uczestników festiwalu, a także wszystkich pracowników i artystów jest najważniejsze.

Nowe daty Orange Warsaw Festival to 4 i 5 czerwca 2021! Duża część tegorocznego programu powróci w przyszłym roku, a do tego pojawi się sporo nowych artystów! Już dzisiaj będziemy mieli dla Was pierwsze ogłoszenie!

Zatrzymajcie Wasze bilety – wszystkie zachowują ważność, a także gwarantują Wam udział w przyszłorocznej edycji w najlepszej cenie! Jednocześnie w ten sposób pomagacie artystom, jak i całemu muzycznemu światu w czasach pandemii. Więcej informacji znajdziecie na stronie orangewarsawfestival.pl.

Już od 1 czerwca będą dostępne bilety na Orange Warsaw Festival 2021!

Bardzo dziękujemy za Wasze dotychczasowe wsparcie. Jesteśmy przekonani, że po tym trudnym czasie, pełnym dystansu i izolacji, w przyszłym roku spotkamy się wszyscy z jeszcze większą energią. Tymczasem dbajcie o siebie i swoich najbliższych. Do zobaczenia na Orange Warsaw Festival 2021, nad którym już teraz intensywnie pracujemy. Obiecujemy, że wrócimy ze zdwojoną mocą, a po wielu miesiącach rozdzielenia powrócimy do tego co jest jedną z najważniejszych rzeczy festiwalowego świata – bycia razem! Już dzisiaj zapewniamy – to będzie fantastyczna edycja!

Orange Warsaw Festival

Co z innymi eventami Alter Artu?

Agencja zajmująca się Orange Warsaw Festival realizuje także takie duże wydarzenia. Są to lipcowy Open’er Festival (na którym zagra chociażby Martin Garrix) czy sierpniowy Kraków Live Festival. Na ten moment nie wiadomo, czy te imprezy się odbędą – wszak nie poznaliśmy jeszcze oficjalnego stanowiska promotora. Niestety, obecna sytuacja na świecie nie daje zbyt wielu szans…

foto: materiały prasowe Orange

kontakt