Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji powraca jako ORW Festiwal. Dwudniowa mieszanka EDMu i rapu w Bałtowie!

Ostatnia edycja Oficjalnego Rozpoczęcia Wakacji odbyła się w 2018 roku. Teraz przyszedł czas na ORW Festiwal.

sb

Lokalne wydarzenia z muzyką w ostatnim czasie nie mają łatwo – ale mimo niesprzyjających warunków rynku eventowego nie brakuje chętnych do walki o swój kawałek tortu. Zazwyczaj tego typu wydarzenia odbywają się na zachodzie naszego kraju, dość szerokim łukiem omijając wschodnie województwa. Swego rodzaju wyłomem z tego trendu przez kilka lat był Bałtów i organizowane tam Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji. W latach 2013-18 było to jedno z głośniejszych elektronicznych wydarzeń na przecięciu województw świętokrzyskiego i mazowieckiego. Przykładowo – w 2017 roku wystąpili tam chociażby Tom Swoon, Skytech, Gromee, Fafaq, Dirty Rush & Gregor Es, Matys, Bounce Inc. oraz Diabllo. Rok później zaś – podczas ostatniej jak dotąd edycji – zagrali między innymi 4 Strings, Peran, Hazel, Matys oraz Clubbasse.

Zupełnie nowa odsłona

Od tamtego czasu jednak temat ucichł – aż do roku 2023, kiedy to temat powraca na tapet. Tym razem jednak w zupełnie nowej odsłonie, jako ORW Festiwal. Po raz pierwszy impreza będzie mieć charakter dwudniowy – tegoroczne daty to 30 czerwca i 1 lipca. Lokalizacja jest dobrze znana stałym bywalcom tego eventu – event będzie się odbywać w kompleksie turystycznym JuraPark, będącym jedną z lokalnych atrakcji działających cały rok.

Bez wątpienia możemy stwierdzić, że comeback bałtowskiego wydarzenia robiony jest z dużym rozmachem. Wskazuje na to chociażby lineup, który jest znacznie bardziej obszerny niż przy poprzednich edycjach. Przede wszystkim – będzie to dwudniowa impreza, gdzie każdy dzień będzie poświęcony innemu gatunkowi muzycznemu.

W piątek 30 czerwca na scenie rządzić będą rapowe brzmienia w różnych klimatach. Wystąpią wówczas O.S.T.R., Kaz Balagane, Smolasty, Kubańczyk, Polska Wersja oraz Avi. Następnego dnia zaś – czyli 1 lipca – Bałtów przejmą elektroniczne klimaty, z którymi przecież Oficjalne Rozpoczęcie Wakacji jest znane. Zagraniczną gwiazdą wieczoru będzie Tujamo, zaś polską scenę reprezentować będą między innymi C-BooL, DJ Kuba & Neitan, Bounce Inc., DBL oraz Matys.

Timetable wydarzenia prezentuje się następująco:

30 czerwca
18:30 Kubańczyk
19:30 Kaz Bałagane
20:30 Smolasty
21:30 Polska Wersja
22:30 O.S.T.R.
23:30 Avi

1 lipca
19:00 Szklan & Deebart
19:45 Arti & Ralph
20:30 DBL
21:30 Matys
22:30 C-BooL
00:00 Tujamo
01:30 DJ Kuba & Neitan b2b Bounce Inc.
2:30 Hazel

ORW Festival 2023 – bilety

Wejściówki na ORW Festiwal 2023 są już dostępne. Obecnie w sprzedaży jest trzecia pula – w cenie 99 zł za jednodniowy bilet i 169 zł za karnet dwudniowy. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej organizatora, pod tym linkiem.


foto: Aleksandra Makowska

sb

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?