Oto 28 rzeczy, które wiemy po pierwszym tiktokowym Q&A DJa Krisa

Sunrise Festival 2022 – to był główny temat tiktokowego livestreamu, który przeprowadził DJ Kris. Oto najważniejsze kwestie na nim podjęte.

emuze.me

W ostatnich latach DJ Kris stał się jeszcze bardziej niż dotąd dostępny w internecie. Właśnie za pomocą tego środka komunikacji już kilkukrotnie miały miejsca sesje Q&A dotyczące Sunrise Festival. Przed nami kolejna, 18. już edycja – okazja do spotkania z fanami festiwalu i odpowiedzenia na liczne pytania była więc nielicha. Tym razem jednak do gry wszedł inny środek przekazu – a jest nim TikTok. To właśnie tam, podczas trwającego niemal 1,5 godziny livestreamu, Krzysztof Bartyzel opowiadał o szczegółach nadchodzącego eventu i zmianach, jakich możemy się spodziewać.

Jak zwykle bacznie obserwowaliśmy, co dzieje się podczas transmisji, i wynotowaliśmy niemal 30 najistotniejszych kwestii. Dotyczą one mniej lub bardziej luźno tematów dotyczących wydarzenia planowanego na dni 21-24 lipca.

emuze.me

28 najistotniejszych rzeczy z lajwa DJa Krisa

1. Przede wszystkim – Kris zapewnia, że zostały wyciągnięte wnioski z 2019 roku. Będzie chociażby więcej stref sanitarnych. W tym roku będą działać również opaski RFID, dzięki którym będzie można dokonywać płatności na festiwalu. Załadowanie opasek będzie możliwe nie tylko za pomocą automatów na terenie imprezy, ale także online. Ta druga funkcja zostanie uruchomiona w przyszłości.

2. Powstała już podstawa Black Stage. Tym razem motywem przewodnim będzie potężny, pięćdziesięciometrowy krąg, pod którym będzie umiejscowiony dancefloor. Koncepcja powstała już w 2018 roku, na poczet zaproszenia do Podczela Carla Coxa.

emuze.me

3. Właśnie, skoro przy procesie powstawania – impreza buduje się już na dwa miesiące przed imprezą! Tak wcześnie prace w terenie dotyczące samych konstrukcji nie były jeszcze prowadzone.

4. Zostając na chwilę przy scenach – jedna z nich pozostanie w formie znanej z edycji 2019. Pozostałe zostały zaprojektowane od nowa. Na Red Stage oko ma przykuwać potężny, mający powierzchnię około 850 metrów kwadratowych ekran.

5. A co z Amfiteatrem? W tym roku go nie będzie – musimy poczekać do 2023 roku. To, co planowane jest przez organizatorów, ma mieć zresztą formułę inną niż ta znana z imprez sprzed 2018 – wzorem ma być niecka przy mainstage festiwalu Tomorrowland.

6. Wśród planów na przyszłość jest zbudowanie w kolejnych latach mniejszych scen z bardziej niszowymi nurtami tanecznej elektroniki.

7. Już wkrótce zobaczymy dokładne szczegóły pola namiotowego, w tym wystrój namiotów VIP i Premium.

emuze.me

8. W SunCity powstaną dwa duże baseny o łącznej powierzchni 600m2. Będzie to skorelowane z dzienną strefą chillout. Dodatkowo znacząco poszerzona ma zostać strefa gastronomiczna – w ofercie miasteczka festiwalowego mają się pojawić foodtracki z kuchnią z całego świata.

9. Strefy prysznicowe mają być dodatkowo płatne – ceny mają być rozsądne.

emuze.me

10. Impreza dzienna ma szansę także rozszerzyć się o plażę nad Morzem Bałtyckim. Do wypełnienia zostało jeszcze parę formalności.

11. Co z ładowaniem telefonów? Do namiotów VIP i Premium będzie doprowadzony prąd, więc problem w tym wypadku jest z głowy. Będzie także możliwość zamknięcia telefonu w tzw. lockerze, gdzie telefon nabierze energii.

12. Dotychczasowe parkingi mogą być poszerzone. Nowe miejsca miałyby powstać na miejscu lotniska, które położone jest obok terenu imprezy.

13. W planach jest także dopuszczenie możliwości przyjazdu kamperem.

14. Tegoroczny lineup będzie największym w historii Sunrise Festival.

15. W lineup’ie miało pojawić się więcej artystów niż ostatecznie pojawi się w Podczelu – kilku z nich jednak nie zjawi się ze względów logistycznych.

emuze.me

16. Co z Krisem i Matysem? Będą oddzielne sety obydwóch panów, ale zobaczymy ich także w formie b2b.

17. Organizatorzy Sunrise Festival nie mają łatwo z bookowaniem artystów, co zostało podkreślone podczas livestreamu. Termin, w którym odbywa się wydarzenie, jest bowiem jednym z najdroższych w całym sezonie.

18. Nie obyło się bez małego przypału – Kris potwierdził podczas streama obecność sceny ANTS na tegorocznej edycji. House’owe brzmienia przejmą Black Stage w niedzielę, 24 lipca. Na szczegóły dotyczące lineup’u jeszcze musimy poczekać.

19. Trwają rozmowy na temat zapewnienia autobusów przez miasto Kołobrzeg. Plany są naprawdę spore i być może będzie potrzeba wypożyczenia taboru z innych miast. Można jednak zapewnić sobie transport już teraz – wszystkie szczegóły są dostępne na stronie bus.sunrisefestival.pl.

20. W tym roku nie będzie żadnych pandemicznych obostrzeń dotyczących imprezy.

21. Teren imprezy ma być odpowiednio przystosowany do osób niepełnosprawnych.

22. Zapytany o marzenia dotyczące Sunrise Festival, Kris powiedział o chęci osiągnięcia poziomu imprezy ze światowego topu – jako przykład rzucone zostały takie imprezy, jak Burning Man i EDC. Do tego potrzebne są jednak większe środki finansowe.

23. Warte przypomnienia – będą niespodzianki dla osób, które zachowały bilety zakupione przed pandemią. Przede wszystkim jest nią czwartkowe before party, ale kolejne plany są w trakcie tworzenia.

24. Aplikacja mobilna jest w fazie testów – zostanie uruchomiona już wkrótce.

25. Faithless, Carl Cox, Paul Kalkbrenner, Eric Prydz – to są ulubione bookingi DJa Krisa z tegorocznego lineup’u.

26. Co z kolejnymi gatunkami na imprezie? Zdaniem Krisa jest potencjał, ale wszystko w swoim czasie – nie da się wszystkiego zrobić naraz.

27. Bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie możemy się spodziewać więcej livestreamów Krisa na TikToku.

28. Polskim chłopakom brakuje luzu – może nie dosłownie, ale mniej więcej taki przekaz na sam koniec wyraził DJ Kris. Zdaniem włodarza Sunrise Festival, nasza młodzież powinna mieć większą chęć czerpania z życia i dobrej zabawy. I nie sposób się z tym nie zgodzić.

Jeszcze 2 miesiące

Na ten moment lineup Sunrise Festival 2022 liczy prawie 50 nazwisk, a przed nami jeszcze około drugie tyle. Kolejne ogłoszenia już wkrótce, a całą, aktualizowaną na bieżąco listę, znajdziecie pod tym linkiem.

Sunrise Festival 2022 odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2022 roku na lotnisku w kołobrzeskim Podczelu. Będzie to pierwsza edycja realizowana w formie czterodniowej. Więcej informacji na temat eventu – podobnie jak bilety – znajdziecie na stronie organizatora.


foto: Nowy Harem Gdynia

emuze.me

Total
4
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?