Drum n bass w wysokiej formie. Świeża muzyka od Pendulum, Koven, Delta Heavy i 1991

W ostatnich dniach ukazało się kilka naprawdę ciekawych propozycji z rąk czołowych postaci sceny drum n bass.

kalendarz

Piątek dla wielu to gównie weekendu początek, jednak dla muzycznych freaków jest to dobra okazja na poznanie nowych propozycji od ulubionych artystów. W ostatnich dniach fani drum and bassu mogą czuć się spełnieni. Na świat wyszły dwie wyczekiwane przez słuchaczy współprace między dużymi nazwami na tej scenie. Swoje wspólne tracki wydali Pendulum i Hybrid Minds oraz Koven i Delta Heavy. Na deser coś od 1991 – czyli artysty, który na swoim koncie ma mnóstwo ciekawych produkcji, ale ostatnimi czasy daje się poznać od swojej remiksowej strony. Producent do swojego portfolio właśnie dodał wydanie swojej wersji legendarnego “Where’s Your Head At” od Basement Jaxx.

Nostalgicznie od Pendulum i Hybrid Minds

Muzyczny powrót Pendulum w 2020 roku ucieszył mnóstwo fanów twórczości legendarnej już formacji. Wraz ze wznowieniem wydawania utworów artyści zaprezentowali wiele drum and bassowych propozycji. “Driver” na żywo powodowało szaleństwo tłumu, “Nothing For Free” klimatem sięgało dawnych produkcji od Pendulum, tak samo “Come Alive” ze swoim rockowym sznytem. Wszystkie z nich zebrano w EPkę o nazwie “Elemental”. Wśród solowych utworów od australijsko-brytyjskiego zespołu znalazła się zupełnie nowa propozycja. Jest nią współpraca Pendulum z Hybrid Minds. “Louder Than Words” to bardzo nostalgiczny i klimatyczny utwór utrzymany w klimacie liquid drum’n’bassu. Połączenie obu tych aliasów było spełnienie marzeń wielu słuchaczy takich klimatów. Jednak wynik tej współpracy może spodobać się nie tylko fanom tych formacji.

emuze.me

1991 z błogosławieństwem Basement Jaxx 

Uważam, że pomimo działania od kilku lat na drum and bassowej scenie jako 1991 oraz wcześniej próbowania sił pod innymi aliasami ten artysta nadal nie jest odpowiednio rozpoznawalny. Tym bardziej dziwi to, gdy słuchamy jego oryginalnych produkcji. 1991 sprytnie porusza się między różnymi gatunkami, choć to właśnie prym w jego produkcjach wiedzie dnb. Prócz własnej, oryginalnej twórczości producent ten może być wam znany z jedynego wydania w Axtone w tych klimatach. Artysta w wytwórni Axwella miał okazje zaprezentować remix utworu samego szefa wytwórni. Jego wersja “Nobody Else” podbiła serca nawet osób, które na co dzień nie gustują w takich klimatach.

Prócz tego utworu Fred na swoim koncie ma mnóstwo innych, równie ciekawych remixów i bootlegów. Jego wersje takich hitów jak “Drop the Pressure” od Claptone i Mylo, “I Want You” Chrisa Lake, “Trouble” od OFFAIAH czy “Good Times Bad Times” Camo & Krooked zostały wydane oficjalnie. Teraz 1991 na warsztat wziął ponadczasowy utwór od Basement Jaxx. Produkcja wyszła nakładem XL Recordings, czyli wytwórni, w której pierwotnie wydano hit od brytyjskiego duo. Pomimo nowej interpretacji “Where’s Your Head At” Fred nadal utrzymał nutkę zakręconego klimatu oryginału.

ultra

Koven “czuje” u Delta Heavy

Koven w przeciągu ostatnich lat mocno wzrośli na sile. Pomimo tego, że na co dzień na występach i w social mediach głównie widzimy aktywną Kate, to za projektem stoi jeszcze jedna osoba – jest nią producent Max Rowat. Tym razem Koven nawiązali współpracę z innym “połamanym” duetem – Delta Heavy. Na ten collab czekało wielu wspólnych fanów obu formacji. “Feel” wyszło nakładem legendarnego już UKF. Utwór swoim klimatem niektórym przypomina głośne w swoim czasie “Illuminate” od Sub Focusa i Wilkinsona czy “First To Go” od Andromedik. Przyrównywanie tego utworu do powyższych propozycji jest odpowiednią rekomendacją, by przesłuchać ten utwór poniżej. Wisienką na torcie tej kompozycji jest oczywiście charakterystyczny głos Kate z Koven.

emuze.me

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?