Takiej formy livestreamu w naszym kraju (a i w Europie też) nie widzieliśmy, i mówimy to bez grama przesady. Pierwsza edycja Pepsi Silesia Beats podniosła poprzeczkę naprawdę wysoko – zarówno organizacyjnie, jak i jeśli chodzi o zainteresowanie widzów. Jednak, jak zapowiadali od samego początku organizatorzy cyklu, rozpoczynające wakacje wydarzenie było tylko przedsmakiem tego, co czeka nas jeszcze w ten weekend.

Emocje razy cztery

Za deckami co prawda zamelduje się ekipa w większości kojarzona z pierwszego streama (założenie przewidywało tak zwanych rezydentów projektu), jednak też nie obyło się bez roszad. Tym samym za deckami zameldują się Sikdope, C-BooL, Gromee oraz Adam De Great.

Zostańmy na moment przy określeniu “za deckami”. Zazwyczaj w tym kontekście myślimy o zestawie składającym się z dwóch lub czterech CDJek i miksera. Tym razem jednak w ruch pójdą aż cztery takie zestawy. Bo i sceny powstaną aż cztery, a tym samym sama murawa Stadionu Śląskiego zostanie podzielona na cztery części. Ciekawostka – kolejność występów artystów nie jest znana – organizatorzy nawiążą do piłkarskich emocji i przed każdym kolejnym występem odbędzie się losowanie. Zanosi się więc na coś, czego w kontekście livestreamów DJskich jeszcze nie było.

Podczas sobotniego wydarzenia zostaną podane także szczegóły dotyczące wielkiego finału, planowanego na ostatnią sobotę sierpnia. Założenie jest proste – ma być jeszcze bardziej spektakularnie. Już teraz wiemy, że będzie tworzony DJski rekord, w którym na żywo weźmie udział skład złożony 10 nazwisk – poznacie je już w sobotę podczas streamu! 

Nie tylko muzyka

Event ma również wymiar charytatywny. Cały czas trwa bowiem zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Iskierka. Pełny dochód ze zbiórki, którą znajdziecie pod tym linkiem, zostanie przekazany śląskim ośrodkom onkologii dziecięcej. Fundusze będą zbierane do końca sierpnia.

Stream na naszym Facebook’u

Jak wspomnieliśmy na początku – edycja pierwsza postawiła wysoko poprzeczkę. Czy uda się ten poziom przeskoczyć w najbliższą sobotę? Będziecie mogli zweryfikować to sami już 18 lipca o 21:00 na naszym Facebook’u, a także poprzez oficjalną stronę www.pepsisilesiabeats.com. I to bezpłatnie!

foto: G. Rakosz