Pierwszy dzień EDC Las Vegas 2022 z problemami. Ewakuowano główną scenę!

Silny wiatr spowodował ewakuację głównej sceny podczas pierwszego dnia EDC Las Vegas 2022. Przerwany został występ Alana Walkera.

kalendarz

Trzeci weekend maja stoi w tym roku pod znakiem EDC Las Vegas. Największy ubiegłoroczny festiwal na świecie przyzwyczaił nas do naprawdę konkretnego rozmachu, i nie inaczej jest tym razem. Na kilkunastu scenach przez trzy festiwalowe dni pojawiły się (i w następnych dniach pojawią) czołowe postaci tanecznej elektroniki. Jednakże nawet najlepsza zabawa może zostać powstrzymana przez czynniki, na które organizatorzy wpływu nie mają.

Ewakuacja głównej sceny

Pierwszy dzień EDC Las Vegas 2022 zakończył się z problemami natury pogodowej. Około północy czasu lokalnego będąca główną areną imprezy scena kineticFIELD została ewakuowana. Set Alana Walkera został nagle przerwany, a publiczność poproszona o rozejście się. Na ekranach zamontowanych na scenie pojawił się następujący komunikat:

emuze.me

To jest ostrzeżenie dotyczące bezpieczeństwa festiwalu. Dla waszego bezpieczeństwa musimy oczyścić najbliższy obszar sceny. Prosimy o spokojne odejście od obszaru sceny i podążanie za wskazówkami obsługi imprezy.

Powodem nagłego zamknięcia sceny był silny wiatr. Organizatorzy najpewniej chcieli zapobiec sytuacji, w której elementy konstrukcji sceny spadłyby na bawiących się ludzi. Na szczęście zagrożenie nie trwało długo – wkrótce publiczność mogła wrócić pod scenę, a żaden z występów na kineticFIELD nie został anulowany.

To nie pierwszy raz

To nie pierwsza taka sytuacja w historii festiwalu. Do podobnej ewakuacji doszło także w 2019 roku – także z powodu silnego wiatru. Wówczas jednak publiczność zaczęła wychodzić z terenu imprezy w ogóle, myśląc że ewakuacja dotyczy całego festiwalu – podczas gdy dotyczyła tylko sceny kineticFIELD.

ultra

emuze.me

Total
26
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?