Pierwszy dzień festiwalu Electric Zoo w Nowym Jorku odwołany. Powód? Kuriozalny

Odbywający się na początku września nowojorski Electric Zoo Festival w tym roku napotkał zaskakujące problemy.

kalendarz

Nowy Jork nie kojarzy się zbytnio z muzycznymi festiwalami. A to błąd – od kilkunastu lat w pierwszy weekend września (przy okazji amerykańskiego Święta Pracy) odbywa się tam Electric Zoo Festival. Już od inauguracyjnej edycji skład artystów imponował – w 2009 roku wystąpili tam między innymi Armin van Buuren, David Guetta, Deadmau5, Steve Aoki, Kaskade, Steve Angello, Ferry Corsten oraz Markus Schulz. Lineup tegorocznej edycji, zaplanowanej na pierwsze trzy dni września, także jest mocny.

Obsuwa

Za nami powinien być już pierwszy dzień festiwalu. Niestety, został on odwołany na zaledwie parę godzin przed otwarciem bram dla uczestników. Powód jest, delikatnie mówiąc, rzadko spotykany na światowym rynku eventowym. Jak czytamy w oświadczeniu organizatora, przyczyną anulowania piątkowej części imprezy były nieprzewidziane komplikacje przy budowie głównej sceny. Sytuacja tłumaczona jest opóźnieniami spowodowanymi zakłóceniami w globalnym łańcuchów dostaw.

emuze.me

Podczas pierwszego dnia Electric Zoo Festival 2023 na głównej scenie mieli wystąpić między innymi Kaskade i Deadmau5 jako Kx5, duet The Chainsmokers, ACRAZE oraz Galantis. Na pozostałych scenach mieli pojawić się między innymi Excision, Kaskade (tym razem solo), The Blessed Madonna, Mau P, Madeon oraz Rebuke. Dodatkowo set b2b mieli zagrać FISHER i Chris Lake.

Poniżej znajdziecie treść piątkowego oświadczenia organizatorów imprezy.

ultra

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że pomimo naszych niestrudzonych wysiłków i zaangażowania, podjęliśmy bolesną decyzję o odwołaniu pierwszego dnia Electric Zoo.

Ten rok przyniósł wszystkim niezrównane wyzwania. Zakłócenia w globalnym łańcuchu dostaw wpłynęły na branżę na całym świecie i niestety nasz ukochany festiwal nie pozostał na nie odporny. Te nieoczekiwane opóźnienia uniemożliwiły nam ukończenie budowy głównej sceny na czas przed pierwszym dniem.

Wiemy, ile dzisiejszy dzień znaczył dla Was wszystkich, a Wasze podekscytowanie sprawiło, że był on dla nas tym bardziej wyjątkowy. Dzielenie się tą trudną wiadomością naprawdę łamie serce. Czujemy ciężar rozczarowania i frustracji i jest nam bardzo przykro, że zawiedliśmy naszą rodzinę Electric Zoo.

Zapewnimy pełny zwrot pieniędzy za Twój piątkowy bilet. Osobom posiadającym bilety kilkudniowe zwrócimy środki za jeden z nich. (…) Zadbamy o to, aby proces ten przebiegł możliwie bezproblemowo i szybko.

(…)

Chociaż słowa nie są w stanie w pełni wyrazić głębi naszych wyrzutów sumienia z powodu pierwszego dnia, pamiętajcie, że ta decyzja nie została podjęta pochopnie. Wasze bezpieczeństwo i doświadczenie są zawsze najważniejsze, dlatego nie chcieliśmy narażać jakości i integralności wydarzenia, na które naprawdę zasługujesz.

Prosimy o przebaczenie i zrozumienie w tym trudnym czasie. Jest nam niezmiernie przykro z powodu wszelkich niedogodności i rozczarowań, jakie to spowoduje. Wasze niezachwiane wsparcie zawsze było podstawą Electric Zoo i zobowiązujemy się, że pozostałe dni festiwalu były niezapomnianym przeżyciem.

Sobota też z komplikacjami

Drugi dzień imprezy także nie obył się bez komplikacji. Jak czytamy w oświadczeniu organizatorów, bramy festiwalu zostaną otwarte dwie godziny później – o 15:00 czasu lokalnego (21:00 czasu polskiego). Podczas tej części Electric Zoo mają wystąpić między innymi Zedd, Timmy Trumpet, Gryffin, Alison Wonderland, NGHTMRE, CamelPhat, Massano oraz Skream. Z kolei w niedzielę zagrać mają chociażby Marshmello, Major Lazer, Tiesto, John Summit i Dom Dolla w secie b2b, HI-LO i Eli Brown także jako b2b, a także Elderbrook.


foto: Taylor Hill / Getty Images

emuze.me

kalendarz

Total
0
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?