Tune Of The Year

Jaki wpływ na branżę muzyki elektronicznej ma koronawirus, nie musimy chyba nikomu mówić. Straty piętrzą się na każdym szczeblu i są tak duże, że tak naprawdę nie sposób ich oszacować. Zamknięte kluby, odwołane festiwale czy zadłużenia firm obsługujących eventy to tylko wierzchołek góry lodowej. Firma Pioneer DJ postanowiła zgłębić ten temat i przygotowała specjalny dokument opowiadający o trudnej sytuacji rynku muzycznego.

Z różnych perspektyw

“Distant Dancefloors”, bo tak nazywa się film, zawiera wypowiedzi artystów, ekspertów z branży czy fanów. Mamy więc szeroki pogląd na trudne czasy. Wśród osób, które znalazły się w trzydziestodwuminutowym dokumencie ujrzymy min.  Blondish, Eats Everything, Honey DijonLuciano czy Rebuke. Artyści opowiadają, jak przetrwali te trudne chwile, zaś organizatorzy imprez mówią o problemach, z jakimi przyszło im się zmierzyć.

Film szuka również odpowiedzi na pytanie, co wydarzy się po powrocie do normalności. Czy branża zmieni się na lepsze? Co będzie z wirtualnymi eventami i czy utrzymają popularność po otwarciu klubów? Czy dancefloor może istnieć w okresie dystansu społecznego? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w filmie, który w całości został udostępniony na YouTube. Możecie go zobaczyć poniżej.

Tune Of The Year