Factor B stracił narzeczoną po walce z nowotworem. “Była jedną na miliard”

W sobotę Factor B, poinformował o śmierci swojej narzeczonej, Ellie Gray. Kobieta od kilku miesięcy zmagała się z nowotworem.

kontakt

W sobotę (wczesnym rankiem czasu polskiego) Brendan Blatt, znany wśród fanów trance’u jako Factor B, poinformował o śmierci swojej narzeczonej, Ellie Gray. Kobieta od kilku miesięcy zmagała się z nowotworem trzeciego stopnia.

Factor B to australijski, upliftingowo-trance’owy producent i DJ, znany z wydań dla Subculture, Future Sound Of Egypt czy Pure Trance. Od zeszłego roku prowadzi też własny label Theatre Of The Mind Music, w którym wydał swój debiutancki album, zatytułowany “Theatre Of The Mind”, na którym zaprezentował swój poboczny, progresywno-trance’owy projekt o nazwie Hghlndr.

Bardzo charakterystycznym elementem stylu Australijczyka są długie breakdowny i melodyjne produkcje. Dużą rozpoznawalność zdobył w 2015 roku dzięki numerom “Stratos Galaxias” i “Sacrosanct”. Warto dodać, że w lutym bieżącego roku zagrał w klubie Pacha Poznań, występując wówczas po raz drugi w Polsce (debiut miał miejsce w 2018 roku podczas We Love Trance Club Edition 030, również w stolicy Wielkopolski).

Ciężka choroba narzeczonej producenta

Partnerką Brendana była Ellie Gray, miłośniczka muzyki trance, często pojawiająca się na występach Australijczyka, nieraz również na scenie. W październiku zeszłego roku producent poinformował o chorobie Ellie:

Bez wiedzy wielu z Was, poza naszymi najbliższymi przyjaciółmi i rodziną, kilka miesięcy temu moja droga Ellie i ja otrzymaliśmy niesamowicie bolesną wiadomość, że zdiagnozowano u niej nowotwór w trzecim stadium.

Przez ostatnie ponad 10 tygodni trwamy w czymś, co można określić tylko jako fizyczny i emocjonalny rollercoaster, wytrzymywanie codziennych wizyt w szpitalu na chemioterapie, radioterapie, transfuzje krwi, nocowania i całodobowe zarządzanie wszystkimi okropnymi efektami ubocznymi.

Jednak ona jest nikim innym, jak totalnie pierdoloną superkobietą. Walczącą każdego dnia, zmuszającą się do uśmiechu nawet w trakcie najmroczniejszych chwil […]

Przetrwanie takiego doświadczenia szybko i dość brutalnie pozwala spojrzeć na wiele rzeczy z innej perspektywy. Wszyscy jesteśmy tak bezbronni, każdego dnia przyjmujemy tak wiele rzeczy za oczywiste, każdego dnia […] żyjemy w świecie ekstremalnego nadmiaru, napędzanego codziennie przez media społecznościowe, zawsze sprawiając, że czujemy, że chcemy i potrzebujemy więcej – kiedy w rzeczywistości wszystko, czego naprawdę potrzebujemy, jest tuż przed nami.

Pod koniec lutego br. para przeprowadziła się z Amsterdamu do rodzinnej Australii, aby Ellie mogła podjąć się specjalistycznemu leczeniu. Na ostatniej imprezie przed odlotem, Brendan oświadczył się swojej partnerce. Ogłaszając przeprowadzkę, Brendan napisał:

Australio… Nadchodzimy, walizki mamy zapakowane po brzegi siłą, odwagą, dzielnością, odpornością i determinacją (i jednym z moich ulubionych syntezatorów). Rzeczywistość jest taka, że mierzymy się teraz z największym wyzwaniem w życiu. Wszystko jest teraz na krawędzi. Ale zamierzamy walczyć, walczyć wspólnie z tą pierdoloną rzeczą, na każdym kroku tej drogi… przez piekło i wysokie wody. Nie mówimy żegnaj piękny Amsterdamie, mówimy: do zobaczenia.

Przykry koniec

Niestety, historia pary nie skończyła się szczęśliwie. W sobotni poranek polskiego czasu Brendan poinformował o śmierci swojej narzeczonej:

Spoczywaj w pokoju, moja piękna, niesamowita Ellie Gray. Walczyłaś jak wojownik w ciągu całej tej ciężkiej próby, zachowując twoje markowe poczucie humoru i uśmiech aż do ostatnich chwil. ❤️

Moja droga Ellie odeszła wczoraj w moich ramionach, mając na sobie jej ulubiony T-shirt Hghlndr’a, z jej najbliższą rodziną przy boku. Była jedną na miliard, była miłością mojego życia. Będzie żyła na zawsze w naszych sercach i w melodiach mojej muzyki.

Dziś będziemy celebrować Twoją obecność poprzez melodie i muzyczne harmonie, które połączyły nas ze sobą.

Możesz teraz odpoczywać w spokoju, moja kochana, jesteś teraz w lepszym miejscu. Zawsze będę Cię kochał, ale to już przecież wiesz.

Australijczyk, pomimo tej sytuacji, wystąpił na sobotniej imprezie Subculture Outdoor Festival w Melbourne, gdzie zagra nie tylko jako Factor B, ale również po raz pierwszy pod aliasem Hghlndr. Sety Brendana były zadedykowane jego zmarłej narzeczonej.

Total
11
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?