Polish DJs Chart czekają zmiany! Przedstawiamy szczegóły tegorocznej edycji

Przed nami wielkie zmiany w rankingu Polish DJs Chart. Teraz będą liczyć się nie tylko głosy fanów, ale także dane statystyczne.

silesia beats

To już trzeci rok z rzędu, kiedy odbywa się Polish DJs Chart. Inicjatywa uruchomiona w 2019 roku przez czołowe wówczas polskie portale o muzyce elektronicznej przykuła uwagę dużej części branży klubowej, wywołując zresztą niemało kontrowersji. Mimo to, koncept rankingu najpopularniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej spotkał się z zainteresowaniem, które podczas drugiej, ubiegłorocznej edycji jeszcze wzrosło. Rok 2021 dobiega końca – przyszedł więc czas na kolejną, trzecią już edycję rankingu.

Nowe porządki

Pandemiczne miesiące przyniosły na scenie muzycznej sporo zmian. Nie odbywały się koncerty, więc fani zaczęli chętniej wspierać swoich ulubieńców na platformach streamingowych. Moc usług z legalną muzyką – takich jak Spotify – wzrosła właśnie w czasie pandemii, co widać dobitnie w statystykach, które upubliczniamy Wam co miesiąc na naszych łamach. I właśnie te statystyki zyskają znaczenie także w tegorocznym Polish DJs Chart.

jay_cluss

Dotychczas na pozycje artystów w rankingu wpływ miały wyłącznie głosy fanów oddane na stronie rankingu. Teraz dochodzi jeszcze jeden czynnik – konkretnie roczna średnia tzw. monthly listeners w najpopularniejszym w Polsce legalnym źródle muzyki, czyli na Spotify. Średnia ta będzie uzyskiwana z użyciem danych odczytywanych w każdy trzeci piątek miesiąca 2021 roku do startu głosowania – a więc od stycznia do listopada. Kryteria przyznawania punktów za wyniki na Spotify przedstawimy w regulaminie, który pojawi się na naszej stronie wraz ze startem głosowania.

ultra

Będzie można też zagłosować jak dotychczas

Poza tym, w dalszym ciągu – tak jak w ubiegłych latach – będzie można oddać głos na swojego ulubionego polskiego DJa/producenta. Głosowanie rozpocznie się 22 listopada o godzinie 00:01 na stronie polishdjschart.pl. Potrwa ono 3 tygodnie – a więc zakończy się 12 grudnia o 23:59.

Zasady niemalże takie, jak w poprzednich edycjach. Aby oddać ważny głos należy zalogować się przez Facebook’a. W wyznaczone pola wpisujemy swoich ulubionych DJ’ów lub producentów z Polski. Należy pamiętać, że kolejność ma znaczenie – DJ z pierwszego pola otrzyma 5 punktów, DJ z drugiego 4 punkty etc. Warto przy okazji głosowania zwracać uwagę na odpowiednią pisownię aliasu artysty. Istotne będzie także odpowiednie wypełnienie formularza – zgłoszenia wypełnione nieprawidłowo będą nieważne. Sposób poprawnego oddania głosu zostanie wyjaśniony na social mediach rankingu przed startem głosowania – tak, aby nie było żadnych wątpliwości.

silesia beats

Finał 17 grudnia

Wyniki zaprezentowane zostaną w piątek, 17 grudnia. Forma gali finałowej wciąż jednak pozostaje niewiadomą. Czy będzie to livestream ze studia XONI On Air? A może tym razem statuetki zostaną rozdane podczas imprezy w klubie? O tym przekonacie się jeszcze w listopadzie. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, gdzie odbędzie się finał, jego przebieg będzie można śledzić w formie livestreama na Facebook’u i YouTube. Wyniki tradycyjnie będą podawane na naszych łamach, a także na kanałach Polish DJs Chart na Facebook’u i Instagramie. Tam też będą podawane wszelkie dodatkowe informacje, dlatego warto obserwować social media rankingu.

Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w głosowaniu. Warto wspierać swoich ulubieńców!

kalendarz

ultra

jay_cluss

Total
24
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?