Ultra Music Festival 2019 – Sikdope i Blinders z największą liczbą supportów wśród polskich producentów!

Aż 24 supporty polskich producentów usłyszeliśmy podczas Ultra Music Festival 2019! Największą ich liczbą mogą pochwalić się Sikdope oraz Blinders.

kalendarz

Ultra Music Festival 2019 przeszło do historii! Przez trzy noce Miami tętniło życiem i muzyką od topowych producentów z całego świata. Nie brakowało emocji, pięknych momentów, nowych utworów i co najważniejsze – supportów polskich produkcji i mashupów! A tych było naprawdę sporo. W gronie szczęśliwców znaleźli się między innymi Blinders, Sikdope, DJ Kuba & Neitan, Loud About Us i wielu innych Polaków.

Jednym z najczęściej sięgającym po polskie tracki był Dzeko, znany ostatnio z owocnej współpracy z Tiesto, a wcześniej z zamkniętego już projektu Dzeko & Torres. Grając na głównej scenie UMF producent nacisnął przycisk “play” “Cyclone” od Patricka Moreno & BRANSONA, “Guappa” – gdzie udziela się Mr. Polska, bijącego rekordy popularności singla “Snakes” stworzonego przez Sikdopa oraz perełki od Blindersa“Leaving”.

kalendarz

Kolejną gwiazdą supportującą wiele polskich utworów był Fedde le Grand, który również
wystąpił na Mainstage. Holender zagrał łącznie 5 polskich produkcji – 2 autorskie utwory i 3 mashupy od duetu DJ Kuba & Neitan oraz Melo.Kids. Były to kolejno:

ultra

  • Fedde Le Grand vs. Subshock & Evangelos & Michael White – Put Your Hands Up For Detroit vs. Get Out (DJ KUBA & NEITAN Mashup)
  • DJ KUBA & NEITAN – Bring The House
  • VINAI ft. Harrison vs. Rolvario & David Puentez ft. Harrison – Fire The Wave (DJ KUBA & NEITAN Mashup)
  • Fatboy Slim – Rockafeller Skank (Melo.Kids Remix)
  • Axwell Λ Ingrosso & Kristoffer Fogelmark vs. DOLF & Juyen Sebulba – More Than You Know vs. Cowbell (DJ KUBA & NEITAN Mashup)

Jeszcze tego samego dnia i na tej samej scenie stało się coś, co w historii polskiego EDMu jeszcze się nie zdarzyło. Legenda muzyki elektronicznej – Tiesto – zaprezentował swój nowy utwór “Whistle”, który stworzył wspólnie z Dawidem Kabacińskim aka Sikdope! Prócz collabu Holender zagrał też kultowe już “Snakes”. Sikdope zgarnął kolejny potężny support podczas jednego z najbardziej wyczekiwanych występów całej imprezy, czyli kolektywu Dog Blood. Skrillex i Boys Noize zaserwowali remix “El Chapo” w wersji Dawida! Z kolei grupa Zeds Dead zagrała JAUZ & Zeds Dead – Lights Go Down (Sikdope Remix).

Sikdopa mocno wspierał też Marshmello. Pan ukrywający się pod hełmem przypominającym smaczną piankę po raz kolejny dał mu szansę grając “Snakes” oraz collab Dawida z LOUD ABOUT US!, czyli “Back Again”. Nie zabrakło też gorącej przedpremiery “Raindrops”, która ukaże się już 19 kwietnia nakładem Spinnin’ Records! W secie “pianki” po raz drugi na UMF wybrzmiało “Guappa”, gdzie pojawia się Mr. Polska.

kalendarz

Swoje 5 minut miał też Indox. Jego ubiegłoroczny hicior “House Party” zagrał Tchami. Już wcześniej ten track upodobał sobie Malaa, dzięki któremu popularny “ksiądz” zdecydował wydać się ten track w swojej wytwórni Confession Label.

Olbrzymie wsparcie od najpopularniejszego DJa na świecie – Martina Garrixa – otrzymał Blinders! Podczas sobotniego występu na Mainstage Holender zagrał aż 3 produkcje Mateusza – “Breach (Walk Alone”, “Leaving” oraz “Genesis”. Blinders zanotował też wizytę w tracklistach Afrojacka oraz Brooks b2b Julian Jordan, którzy zagrali festiwalowiczom “Leaving”.

Supporty polskich utworów pojawiły się też na scenie A State Of Trance. Armin van Buuren zagrał remix Indecent Noise do utworu “Man On The Moon” od DJ Wag! Brnąc dalej w ten gatunek, swoje pięć groszy do promocji naszych rodzimych producentów dorzucił Markus Schulz, który zaprezentował remix Patricka White’a do swojego kawałka “Together”.

ultra

kalendarz

Na scenie STMPD Records też było gorąco. Kolejny support dostali DJ Kuba & Neitan. Ich singiel “Jungle Jane” porwał do zabawy na secie Brooks b2b Julian Jordan.

Jak widać Ultra 2019 był bardzo owocny dla polskiej muzyki elektronicznej. Z ujawnionych setów i tracklist doliczyliśmy się 24 supportów rodzimych produkcji. Ta liczba będzie z pewnością rosnąć, bo sporo setów czeka jeszcze na publikację. Jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy pisać o takich sukcesach Polaków i liczymy, że za rok supportów będzie jeszcze więcej. A kto wie, może nareszcie zobaczmy któregoś z nich na jednej ze scen?

kalendarz

kalendarz

Total
44
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?