Polskie festiwale wstrzymują się z ogłoszeniami artystów. Wszystko przez sytuację na Ukrainie

Sunrise Festival, Heartbeat Festival, Euforia Festival – na ogłoszenia tych imprez będziemy musieli jeszcze poczekać.

reklamujsie

Napaść rosyjskich wojsk na Ukrainę trwa już tydzień. Wpływ tragicznej sytuacji, która ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów widać również w Polsce – do naszego kraju w ostatnich dniach przybyło kilkaset tysięcy uchodźców. W międzyczasie mają miejsce różnego rodzaju zbiórki na rzecz osób przy granicy oraz w samej Ukrainie. Nie brakuje więc bodźców, które sprawiają, że ostatnie dni są zdecydowanie inne niż te poprzednie. Mimo iż teoretycznie życie toczy się u nas tak, jak zazwyczaj.

Uwaga wielu ludzi jest więc przekierowana na inne sprawy, co dobrze widzą także organizatorzy festiwali w naszym kraju. W tym tygodniu organizatorzy kilku wiodących EDMowych imprez doszli do wniosku, że z racji obecnej sytuacji w Ukrainie oraz w Polsce informacje na temat tego, kto wystąpi na ich imprezach, mogą poczekać.

Przekłada Sunrise…

Na lineup’owe informacje będą musieli poczekać chociażby posiadacze biletów na Sunrise Festival. Organizatorzy ogłosili we wtorkowe popołudnie, że zarówno ogłoszenia artystów, jak i ponowny start bileterii zostają przełożone na inny termin. Jak wynika z doniesień na oficjalnej facebook’owej grupy festiwalu z poniedziałkowego wieczoru, machina na nowo ruszy najwcześniej za 2 tygodnie. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

…przekłada też Heartbeat…

Na kolejne informacje o artystach z pewnością czekają także osoby zainteresowane obecnością na Heartbeat Festival. Jednakże włodarze tego wydarzenia również poinformowali o wstrzymaniu kolejnych lineup’owych ogłoszeń, które miały pojawić się już w ubiegłym tygodniu.

Chyba wszyscy dobrze wiemy, jak obecnie wygląda sytuacja na świecie. Wojna, którą rosyjskie władze rozpętały na terenie Ukrainy, ma wielki wpływ na to, w jaki sposób toczy się życie w naszym regionie Europy. Teoretycznie wszystko ma się tak, jak miało się dotychczas – chodzimy do pracy, robimy zakupy, żyjemy swoim życiem… Mimo to, myśli wielu z nas są z tymi, którzy mierzą się z wojenną rzeczywistością za naszą wschodnią granicą bądź tymi, którzy uciekli do nas, szukając bezpieczeństwa.

Wierzymy w to, że sytuacja skończy się pomyślnie – a ci, którzy zostali napadnięci przez politycznych bandytów, będą mogli żyć spokojnie. Całym sercem wspieramy naród ukraiński.

Cała ta sytuacja ma wpływ także na nasze działania. Pierwotnie kolejne ogłoszenia artystów, którzy zagrają na Heartbeat Festival 2022, miały zostać przedstawione w ubiegłym tygodniu. Po wybuchu działań wojennych w Ukrainie postanowiliśmy przenieść drugą fazę lineup’u na ten tydzień – jednakże teraz wspólnie zdecydowaliśmy, że obecne okoliczności w dalszym ciągu nie pozwalają na to, aby w odpowiedni sposób cieszyć się wraz z Wami z dopisania do naszej listy kolejnych znakomitych DJów i producentów z Polski i zagranicy. Szczególnie, że sytuacja za naszą wschodnią granicą staje się coraz bardziej paskudna i godna potępienia.

Do Heartbeat Festival 2022 zostało jeszcze wiele czasu, a my jesteśmy gotowi na to, aby zaprezentować Wam kolejne szczegóły nadchodzącej imprezy. Uważamy jednak, że na tego typu wieści przyjdzie jeszcze odpowiedni czas.

…i Euforia też

Nieco wstrzymać się z promocją swoich wydarzeń postanowiła także agencja Euforia Festivals. We wtorkowym oświadczeniu czytamy, że na marzec zostały zaplanowane ogłoszenia nadchodzących imprez, na czele z lipcowym Euforia Festival. Jednakże obecna sytuacja sprawia, że nadchodzące informacje z obozu OnTune’a będą “bardziej wyważone”.

Kochani, doskonale zdajemy sobie sprawę z tragicznej sytuacji w Ukrainie związanej z rosyjską agresją. Całym sercem wspieramy Ukrainę i nie pozostajemy obojętni wobec losów naszych sąsiadów. Wiele facebookowych profili obecnie skierowało swoje działania w kierunku pomocy Ukrainie i jej mieszkańcom, którzy uciekają do Polski w poszukiwaniu schronienia. Od marca Euforia Festiwals miała w planie rozpoczęcie promowania naszych zbliżających się festiwali. Chcemy być przede wszystkim lojalni wobec Was i nie pozostawiać Was bez żadnych informacji odnośnie naszych imprez, na które wielu z was już zakupiło bilety. Dlatego na naszym profilu będą pojawiać się informacje, jednak póki co w wyważonym tonie

Na ten moment ograniczono się zaledwie do potwierdzenia dwóch imprez:

  • Euforia Festival (2 lipca, Boszkowo)
  • Movement Festival (4 czerwca, Leszno)

Na spokojnie!

Do wszystkich czterech wspomnianych imprez zostało jeszcze sporo czasu. Z pewnością więc organizatorzy powinni zdążyć zaprezentować wieści, na które czeka wielu fanów festiwali.

reklamujsie

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?