kontakt

Czy część z nas tego chce, czy nie, najszybszą drogą do powrotu festiwali z pełną frekwencją są szczepienia.

Całkiem niedawno gubernator stanu Nowy Jork ogłosił, że pierwszą dawką zaszczepiło się już ponad 70% dorosłych osób. W związku z tym zniesiono prawie wszystkie obostrzenia. Pokazuje to, jakie podejście do sprawy mają władze w Stanach Zjednoczonych.

Różne podmioty zaczynają stosować różne formy zachęcania do przyjmowania preparatu poprzez różnego rodzaju loterie czy konkursy. Taka sytuacja ma miejsce w wielu krajach – jednak to w Chicago ma miejsce coś, co szczególnie skupia uwagę fanów festiwali.

Szansa na darmowy bilet

Organizatorzy Lollapalooza Chicago w porozumieniu z departamentem zdrowia Chicago ogłosili plany rozdania 1200 bezpłatnych jednodniowych wejściówek na tegoroczną edycję festiwalu. Wydarzenie jest częścią projektu “Protect Chicago Music Series”, który oferuje darmowe bilety dla zaszczepionych mieszkańców. Wszystko ma się odbywać pod nazwą “Lolla Day”.

Aby mieć szansę na zdobycia darmowego biletu mieszkańcy muszą przynieść kartę szczepień jako dowód – wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem na specjalne koncerty.

Ponieważ Chicago przygotowuje się do ponownego otwarcia, musimy pamiętać, że pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła, a zaszczepienie się jest najlepszym sposobem na pchnięcie miasta do przodu. Cieszymy się, że możemy zachęcić do szczepień poprzez takie projekty.

Allison Arwady

Trzeba przyznać, że takie akcje są mocno trafione, ponieważ zachęcają, ale nie zmuszają do przyjęcia szczepienia. W zasadzie jest to kolejna mała impreza, dzięki której przy okazji można zgarnąć darmowe bilety.

Lollapalooza Chicago odbędzie się w dniach 29 lipca – 1 sierpnia.

kontakt