Popularne hity, ale to hardstyle – część 2.

Oto druga część naszej serii z popularnymi w różnych kręgach gatunkami, które doczekały się swoich hardowych wersji.

sunrise

Wykorzystywanie znanych motywów w świecie muzyki jest niezwykle popularne. Co jakiś czas otrzymujemy odświeżenia starych popularnych klasyków, do których z wielu ma nas sentyment. W tej serii artykułów na warsztat weźmiemy znane utwory ze świata muzyki, które zostały adoptowane do klimatów harder styles. Zobaczymy więc, jakie motywy dobrze przyjęły się w hardowym środowisku. W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy pierwszą część, teraz przyszedł czas na druga odsłonę znanych utworów w hardstyle’owej odsłonie.


Gunz For Hire – Bella Ciao

Motyw znany z Netflixowego serialu “Dom z papieru” był wielokrotnie wykorzystany w świecie muzyki elektronicznej. Były spokojniejsze odsłony “Bella Ciao”, ale i nie zabrakło też bardziej energicznych remixów. Jednym z nich można z pewnością nazwać utwór “tajemniczego” duetu Gunz For Hire, który podbił hardstyle’owe sceny. Wersja “Bella Ciao” w 150 BPM to gwarancja udanej imprezy.

kalendarz

Inna – Hot (Sound Rush Remix) 

Pierwszy singiel rumuńskiej piosenkarki i od razu wielki światowy hit, który podbił wiele tanecznych parkietów. Utworem “Hot” Inna weszła z kopyta na wiele scen. Po blisko 13 latach utwór odświeżyć postanowili bliźniacy z duetu Sound Rush. Jako że mamy sentyment do pierwowzoru, to remix Holendrów tym bardziej przypadł nam do gustu.

ultra

Da Tweekaz – Frozen (Disney Tool)

Wykorzystywanie motywów powiązanych z filmami ma również miejsce w hardstyle. Królem interpretacji muzyki z różnych filmów bez wątpienia jest duet Da Tweekaz, który robił to już wielokrotnie. Dziś stawiamy na animację “Kraina lodu” i najbardziej znany z niej utwór, którego polski tytuł brzmi “Mam tę moc”. Oczywiście, Norwegowie użyli angielskiej wersji 😉

Mark With a K & Warface feat. Jasmine McGuinness & DV8 Rocks! – Radioactive

Imagine Dragons i hardstyle? Tego raczej nie wiele osób by się spodziewało, a jednak – mamy wykorzystanie motywu amerykańskiego zespołu. Mark With a K i Warface na warsztat wzięli drugi singiel promujący debiutancki album zespołu. Mocno podkręcona wersja “Radioactive” może z wielu was zaskoczyć. Jeśli ktoś liczył na “delikatny” hard dance, mocno się zdziwi. Kick w utworze łamie żebra.

sunrise

DJ Gollum feat. Scarlet – All The Things She Said 2020 (Sub Sonik Remix)

Cofnijmy się do roku 2000. To właśnie wtedy pod koniec roku świat usłyszał o rosyjskim duecie Tatu za sprawą “Ja soszła s uma”. Anglojęzyczna wersja wyszła niespełna dwa lata później, a w 2009 roku hands-up’ową wersję tego utworu zaprezentował niemiecki DJ Gollum. 11 lat później, czyli w 2020 roku na warsztat utwór wziął Sub Sonik. Dzięki jego remixowi mamy przyjemność posłuchać “All The Things She Said” w hardstyle’owej wersji.

Kolejna część tej serii już za tydzień!

kalendarz

ultra

kalendarz

Total
12
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?