Popularne hity, ale to hardstyle – część 5

Przed Wami kolejna – piąta już – dawka motywów z różnych gatunków, które otrzymały swoje hard dance’owe wersje.

PDC

Wykorzystywanie znanych motywów w świecie muzyki jest niezwykle popularne. Co jakiś czas otrzymujemy odświeżenia starych popularnych klasyków, do których z wielu ma nas sentyment. W tej serii artykułów na warsztat weźmiemy znane utwory ze świata muzyki, które zostały adoptowane do klimatów harder styles. Zobaczymy więc, jakie motywy dobrze przyjęły się w hardowym środowisku. W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy czwartą część – teraz przyszedł czas na kolejną odsłonę znanych utworów w hardstyle’owej odsłonie.


Blasterjaxx & Dr Phunk – Here Without You

Jedna z najpopularniejszych ballad amerykańskiego zespołu 3 Doors Down, również doczekała się swojej hardowej wersji. Za tą odpowiadają Blasterjaxx i Dr Phunk, którzy nieraz spotykali się już wspólnie w studiu. Podczas jednego z tych spotkań panowie na warsztat wzięli “Here Without You”. Owoc tej pracy wylądował w Spinnin’ Records, która z muzyką hardstyle nie ma zbyt wiele wspólnego, choć raz na jakiś czas otwiera się na mocniejszy sound.

emuze.me

Ghost Stories – Sweet Dreams

Nie ma osoby na świecie, która nie znałaby tego klasyka z lat 80′. Motyw “Sweet Dreams” już nieraz został w świecie muzyki elektronicznej w różnych mashupach czy remixach. Teraz mamy jednak przyjemność posłuchać utworu Eurythmics w 150 BPM, za który odpowiada Ghost Stories. Za ten projekt oczywiście odpowiadają D-Block & S-te-Fan, których wokalnie wspiera siostra Diederik’a – Evelyn Bakker.

Hard Driver feat. Szen – Get It Started

Tę pozycję zaproponował nam jeden z naszych czytelników, za co bardzo dziękujemy.

Holenderski producent hardstyle Hard Driver w swoim utworze “Get It Started” wykorzystał fragment utworu z 1998 roku szwedzkiego zespołu The Cardigans “My Favourite Game”. Odświeżenie utworu z pogranicza alternatywnego rock’a jest bardzo energiczne i wyrwie do tańca każdego, kto lubi hardstyle.

PDC

Cascada – Everytime We Touch (Sound Rush Remix)

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć oczywiście Cascady. Remixów produkcji niemieckiego trio pojawia się wiele. W 150 bpm mamy przyjemność usłyszeć “Everytime We Touch” autorstwa bliźniaków Sound Rush. Handsup’owy klasyk, który podbijał klubowe parkiety znów jest skuteczny – lekkie i przyjemne odświeżenie przyciągnie nie tylko fanów hardstyle.

Empyre One – Moonlight Shadow (Stereo Faces Remix)

Wersji “Moonlight Shadow” w świecie muzyki pojawiło się wiele. Oryginalny utwór autorstwa Mike‘a Oldfielda i Maggie Reilly jest już 1983 roku, lecz w świecie muzyki klubowej są znane wszelkie handsup’owe remixy. Te tworzyli min Groove Coverage czy Empyre One. To właśnie tego drugiego produkcję na warsztat zabrał Stereo Faces tworząc hardstyle’owy remix, który może być przepustką do wielkiego świata dla tego młodego producenta.

Kolejna część tej serii już za tydzień!

emuze.me

Total
3
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?