Popularne hity, ale to hardstyle – część 7

Po półrocznej przerwie powracamy z serią popularnych utworów, które odnalazły się w hard dance’owym sznycie.

pdc

Wykorzystywanie znanych motywów w świecie muzyki jest niezwykle popularne. Co jakiś czas otrzymujemy odświeżenia starych popularnych klasyków, do których z wielu ma nas sentyment. W ostatnim czasie ich przybyło, a i jeszcze nie wykorzystaliśmy wszystkich motywów. Dlatego wracamy z naszą serią ze znanymi utworami ze świata muzyki, które zostały adoptowane do klimatów harder styles. Poprzednie sześć części, które prezentowaliśmy pół roku temu znajdziecie tutaj. Dziś natomiast przedstawiamy wam kolejne 5 znanych utworów w hardstyle’owej odsłonie.


Harris & Ford x Sound Rush – Died In Your Arms (Reloaded)

Rok 1986. To właśnie wtedy swój debiutancki singiel wydaje brytyjska grupa pop-rockowa Cutting Crew pt. “(I Just) Died In Your Arms”. Polscy słuchacze tekst piosenki mogą znać nie tylko z oryginały, ale i również coveru grupy Komodo, który podbijał polskie radiostacje. Teraz przyszedł czas, by sprawdzić wersję w 150 BPM. Za tą odpowiadają duet Harris & Ford oraz bracia Sound Rush. Czy wielki klasyk lat 90′ w hardstyle’owej odsłonie daje radę? Naszym zdaniem tak.

Phandelic & Mutex – Losing My Religion

Teraz przenieśmy się do 1991 roku i do amerykańskiej grupy R.E.M., która wydała wtedy jeden ze swoich największych hitów. Mowa oczywiście o “Losing My Religion”. Charakterystyczny wokal Michaela Stipe’a zna chyba każdy z nas. Nie dziwi nas więc, że po znany motyw sięgają inni artyści. Do takich należą też Phandelic & Mutex, którzy przyspieszyli go do 150 BPM. Mimo iż artyści nie są aż tak popularni, to wykonali kawał dobrej roboty.

Re-Style feat. Dune  – Forever Young

Każdy z nas chociaż raz w życiu głośno wykrzyczał słowa te dwa słowa: Forever Young. Utwór o takim samym tytule niemieckiego zespołu Alphaville stał się wielkim hitem i na przestrzeni lat wciąż nim jest – dlatego też po dziś dzień możemy usłyszeć jego różne wersje. Jedni robią remixy, inni wykorzystują wokal w przeróżnych mashupach. Do tej pierwszej grupy zalicza się chociażby Re-Style, który adaptował “Forever Young” do świata hard dance.

Bon Jovi – It’s My Life (Vaskan & Skoften Sloopservice Hardstyle Remix)

Bon Jovi na swoim koncie ma kilka wielkich hitów, Jednym z nich jest choćby “It’s My Life”, który w 2000 roku podbijał światowe listy przebojów. Po 22 latach od wydania oryginalnej wersjiutworu swoją interpretację zaprezentowali Vaskan i Skoften Sloopservice. Oryginalna kompozycja ma już w sobie sporo energii, ale w hardstyle’owej odsłonie jeszcze jej zyskuje. Czy podbije ona serca fanów hard dance? Czas pokaże, niemniej na korzyść świadczy fakt, iż na spotify utwór otworzono już blisko milion razy.

Swedish House Mafia – Don’t You Worry Child (MANDY Bootleg)

Na sam koniec utwór, który nigdy oficjalnie nie wyszedł. Odpowiada za niego Belgijka MANDY, która swego czasu otwarcie powiedziała, że jest tylko twarzą projektu, a za tworzenie utworów odpowiada cały zespół. Jednym z takich utworów, który ten zespół wziął na warsztat jest “Don’t You Worry Child” od Swedish House Mafii. Mimo iż jest to bootleg, to odniósł on olbrzymi sukces. To właśnie tym utworem 3 Are Legend kończyło swoje sety w 2019 roku na Tomorrowland.

pdc

Total
7
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?