Paavo z Above & Beyond po 14 latach przerwy powraca do solowego projektu. Album jeszcze w tym roku!

Wiadomość, na którą czekali nie tylko fani Above & Beyond. Czy powrót projektu P.O.S wpłynie na działanie kultowego trance’owego trio?

kalendarz

Paavo to fiński producent, który od 1997 roku mieszka w Londynie. Największe sukcesy osiągał w trio z Jono Grantem i Tony’m McGuinnessem w projekcie Above & Beyond, z tym samym składem tworzył również alias OceanLab. W 2000 roku cała trójka założyła wytwórnię Anjunabeats, jedną z najważniejszych marek dla historii trance.

Paavo Siljamäki jako P.O.S. zaczął tworzyć już w 2003 roku, wydając 5 singli / EP-ek, wśród których można odnaleźć współprace z Mike’m Koglinem i Miiką Elorantą (z duetu Super 8 & Tab, z którym tworzył projekt Aalto). Ostatni kawałek pod tym aliasem stworzył w 2009 roku (“Autumn”). Co ciekawe, dwa numery P.O.S.’a (“5” i “Untitled Audio”) zremiksował nasz Nitrous Oxide.

Powrót na stare śmieci

To, że Paavo planuje powrót do P.O.S. i pracuje nad swoim solowym albumem, można było słyszeć już w 2021 roku. Utwór “Thunder & Sunshine” w lipcu ur. pojawił się na kompilacji “Anjunabeats Volume 16”. Wielkim momentem dla Fina był występ na Anjunadeep Open Air w Los Angeles, w ramach Group Therapy 500.

emuze.me

Nigdzie nie poczujesz większej wolności, niż na morzu. Gdy żegluję, synchronizuję się ze wschodem i zachodem słońca, to jak zrównanie się z naturą. Uzmysłowiłem sobie, że w ciągu ostatnich kilku lat naprawdę odnalazłem siebie w naturze. Bycie bliżej z naturą rzeczywiście uzdrawia i jest bardzo inspirujące.

Cały projekt P.O.S. polega na dopuszczeniu tej żyznej gleby do kreatywności. Robieniu czegoś, co nie ma jakichkolwiek zasad lub co musi do czegokolwiek pasować.

Paavo Siljamäki

Wiele osób może zastanawiać się, czy powrót do solowego aliasu wpłynie na dalszą przyszłość Above & Beyond. Oświadczenie Siljamäkiego rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Przez to oczekuję i mam nadzieję, że przed nami same dobre rzeczy. I że poprowadzi nas to do większej ilości dobrych materiałów dla naszego głównego zespołu, naszego głównego projektu – Above & Beyond.

Paavo Siljamäki

Album “Deeper Tales” pojawi się jeszcze w tym roku. Pierwszym singlem z tego krążka będzie remiks, który Paavo stworzył ze szwedzkim duetem Anamē (Marcus Schossow i Thomas Sagstad) do utworu Kyana – “Lonely River”. Poniżej usłyszycie oryginał oraz wspomniany remiks fińsko-szwedzkiej ekipy.

ultra

Nie zabraknie collabów

Krążek ma zawierać nie tylko solowe produkcje Siljamäkiego, ale także współprace z innymi twórcami. Potwierdzony jest kolejny numer z anamē (“Good People” z wokalistą Richardem Waltersem) oraz Spencerem Brownem. Wydawnictwo dla Anjunabeats niemal na pewno pojawi się nie tylko w wersji cyfrowej, ale również na płytach winylowych (nie wiadomo czy także na CD). Więcej informacji mamy poznać niebawem.

Oprócz ogłoszenia albumu, Paavo poinformował o trasie “Deeper Tales”, którą rozpoczną marcowe występy w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, w tym na Anjunabeats Miami podczas Miami Music Week.

Liczymy na to, że będzie to jedno z najprzyjemniejszych wydań bieżącego roku. Nie tylko dla fanów deep house, melodic techno, progressive trance czy… po prostu muzyki elektronicznej.

kalendarz

emuze.me

Total
8
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?