Powstaje film o Milli Vanilli – największym scamie w historii muzyki

Historia formacji Milli Vanilli zostanie zekranizowana. Reżyserem filmu “Girl You Know It’s True” będzie Simon Verhoeven.

emuze.me

Z nieba do piekła – tak wyglądała droga popularnego nieco ponad 30 lat temu duetu Milli Vanilli. O ile utwory, które powstały w ramach tego projektu stały się międzynarodowymi przebojami, o tyle entuzjazm fanów szybko opadł, gdy tylko prawda wyszła na jaw. Okazało się bowiem, że dwójka młodych, czarnoskórych panów występujących na scenie i w teledyskach to tylko figuranci. Oni sami niezbyt umieli śpiewać. Ich rolą było wyłącznie bycie twarzami tego, co zarządził Frank Farian, jedna z najważniejszych songwriterskich postaci w historii muzyki pop.

Ze sławy, która przyniosła Fabowi i Robowi 30 milionów sprzedanych egzemplarzy debiutanckiego albumu i nagrodę Grammy nie zostało zbyt wiele. Pierwszy z nich rozpoczął solową karierę (bez sukcesów), zaś drugi popadł w uzależnienie od narkotyków oraz depresję. Miał także na pieńku z prawem. Ostatecznie, 2 kwietnia 1998 roku znaleziono go martwego w pokoju hotelowym w niemieckim Frankfurcie nad Menem.

emuze.me

Będzie film o Milli Vanilli

Historia ta już przy samym zagłębianiu się w nią pasuje jak ulał do ujęcia jej w ramach filmu fabularnego – nie dziwi więc, że takowy właśnie powstaje.

Projekt nazywa się – podobnie, jak największy przebój Milli Vanilli – “Girl You Know It’s True”. Na ten moment nie ma wielu informacji na jego temat. Wiemy przykładowo, że zdjęcia kręcone będą między innymi w Monachium, Berlinie, Kapsztadzie oraz Los Angeles. Poznaliśmy także nazwiska reżysera (Simon Verhoeven, ma na koncie takie filmy jak “Witamy u Hartmanów” czy “Nocne życie”) oraz aktorów, którzy zagrają główne role. Odtwórcami postaci Roberta Pilatusa i Fabrice’a Morvana będą Tijan Njie oraz Elan Ben Ali. Filmowym Frankiem Farianem będzie z kolei Matthias Schweighöfer, którego mogliśmy zobaczyć między innymi w filmie “Walkiria”.

emuze.me

Prace nad filmem mają zostać zakończone pod koniec tego roku. Nie wiadomo przy tym, kiedy miałby on trafić do kin. W oczekiwaniu na premierę polecamy zapoznanie się z historią Milli Vanilli za pomocą kapitalnego dokumentu, który trzy lata temu pojawił się na youtube’owym kanale Ciekawe Historie.

emuze.me

Total
1
Shares
☕ Postawisz nam kawusię?